Stresle baş etmek için bunları yapın

Yaşam

Variety's Power of Youth Benefiting St. Jude Children's Hospital Presented by Tiger Electronics - Inside
Siz hiç hayatta yaşadığı her şeye rağmen duruşunu bozmayan o güçlü kadınları gördünüz mü? Peki onların nasıl böyle güçlü durup, stresle sanki bir çocuk oyuncağıymış gibi kolaylayca baş ettiğini merak ettiniz mi? Davranışları ve duruşlarıyla kendilerine saygı duyduran O kadınlar, hayatlarında yaptıkları birkaç küçük değişiklik ile bunu başarıyorlar.

Önceliklerini belirlemeyi biliyorlar
Stresle baş etmenin en iyi yollarından biri de, bir konu hakkındaki önceliklerin belirlenmesidir. Saygınlık uyandıran O kadınlar, önceliklerini belirlemek için listeleme yöntemini kullanıyorlar. Gün içerisindeki yapacağı işleri aciliyetlerine ve önemlerine göre sıralayıp, bu listeye göre hareket ediyorlar.

Programlarını basit tutuyorlar
Hayatlarının ve zamanlarının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan O kadınlar, gün içerisinde yapılacağı işler için hazırladığı programlarını basit tutuyorlar. Kendilerini sosyal yükümlülük ile boğmayarak gerçekten istedikleri şeyleri yapıyorlar.

İşlerini ertelemiyorlar
Yapılması gereken işlerin sorumluluğunun bilincinde olup, işlerini ertelemiyorlar. Böylece bir işi son dakikada yetiştirme stresinden de kurtulmuş oluyorlar.

Mutlu bir düşünceye sahip oluyorlar

Stres ile kolayca baş eden O kadınların belki de en etkili silahı, mutlu düşüncedir. Mutlu düşünce sisteminde sizi her ne koşulda olursa olsun hatırladığınızda sizi mutlu edecek 3 düşünce seçilir. Örneğin; İyi ve sadık arkadaşlar, yeni aldığınız ve üzerinize mükemmel oturan elbiseniz ve en sevdiğiniz tatlı sizin mutlu düşünceniz olabilir.

Pozitif düşünüyorlar
Stresle baş etmenin belki de en iyi yolu pozitif düşünmektir. Eğer sizde O kadınlar gibi stresle baş etmek istiyorsanız her ne yaşarsanız yaşayın pozitif düşünün.

Arkadaşlarından destek alıyorlar

İşler zorlaştığında ya da içinden çıkılmaz bir hal aldığında hemen güvendiği arkadaşlarını bir araya toplayıp ‘kızlar çetesini’ bir araya getiriyorlar. Halledilmesi gereken problem üzerinde enine boyuna düşünerek ortak bir çözüme ulaşıyorlar.

Bahamalar’da tatil yapıyorlar
Stresle baş etmenin en iyi yolu tatil yapmaktır. Siz de Bahamalar’a tatil yapmak istiyorsanız gözlerinizi kapatın ve masmavi bir gökyüzünün altında mercan kayalıkların renklerine bürünmüş bir adada olduğunuzu hayal edin. Dünyanın en ucuz tatilini yapmış olacaksınız.

Eğlenceye vakit ayırıyorlar

Kendilerine değer vererek keyif aldığı ve hak ettiğini düşündükleri şeyleri yaparak dejarz oluyorlar.

Gördüğünüz gibi stresle baş etmeyi bilen kadınlar aslında çok küçük şeyler yaparak dünyaya kafa tutuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.