Vakti olmayan annelere basit güzellik önerileri

Güzellik


Özellikle yeni doğum yapmış bir anne, evine yeni gelmiş miniğe, vücudundaki ve hayatındaki değişime adapte olamaya çalışırken en çok kendini ihmal eder. İlk şaşkınlığı üzerinden attıktan sonraki süreçte ise yetememe/yetişememe problemleri ortaya çıkar. Çocuk beslenmeli, uyutulmalı, eğitilmeli, ağlayınca susturulmalı, hastalanınca başında beklenmeli… Bu liste uzayıp gider. Hemen peşinden evin işi, yemek, ütü çamaşır, temizlik derken karşımıza saçları alelade toplanmış, gözleri uykusuzluktan şişmiş, bir tişört ve bir pijamayla günlerini geçiren bir kadın çıkar. İster çalışan, ister evde bebeğine bakan bir anne olun, bu koşturma hep aynıdır. Bu durum, kadının eşinden önce kendini rahatsız eder. Çünkü kendine olan özgüveni gittikçe kaybolur. Oysa bu yoğun hayatın içerisinde kendinize ayıracağınız kısa bir zamanla, daha bakımlı ve güzel görünebilirsiniz. İşte kısa sürede, harika görünmenizi sağlayacak öneriler.

Saçlarınızın kesimine dikkat edin

Taranmadığında hatta yataktan kalktığınızda bile iyi görünecek bir model tercih edin. Şekil vermek için uğraşı gerektirmeyecek, sıkıcı olmayan bir saç şekli kurtarıcınız olacaktır.

İyi bir kapatıcı edinin

Yorgunluktan oluşan gözaltlarınızdaki halkaları, yüzünüzdeki yorgun ifadeyi kapatabilecek bir kapatıcı, gecenin yorgunluğunu saklamanız için birebir. Ten renginizden bir veya iki ton açık bir kapatıcıyla gözlerinize anında canlılık kazandırabilirsiniz.

Rimel sürün

Kirpiklerinizi uzatıp, dolgunlaştıracak bir rimel tercih edin. Ama rimeli uygulamadan önce kıvırmayı unutmayın. Kıvırıcınızı saç kurutma makinesiyle ısıtırsanız daha uzun süren bir etki yakalayabilirsiniz. Eğer bütçenize uygunsa ipek kirpik veya protez kirpik gibi bir uygulama tercih edip, uzun süre rimel uygulamaktan kurtulabilirsiniz.

Dudakları unutmayın

Yalnızca bir parlatıcıyla çok çaba harcamadan güzelleşebilirisiniz. Evde, çantada, arabada her yerde bir parlatıcı bulundurun. Anında ve ucuz bir ışıldama yöntemidir.

Kırmızı gözlere en iyi çözüm

Uykusuzluğun en iyi ilacı, makyaj yapmaktır. Eğer gözleriniz kızarmışsa, gözlerinizin içine ten rengi bir göz kalemi uygulayarak, kırmızılıkları kapatabilirsiniz.

‘Manikür mü? O da ne!’ demeyin

Son yaptırdığınız manikürün, her 2 günde bir üzerine şeffaf cila geçerek dayanmasını sağlayın. Renkli oje kullanmıyorsanız bile cila tırnaklarınızın parlamasını sağlar ve kırılmasını önler. Renkli oje kullanıyorsanız ise ojelerin aşınmasından kaçının.

Dış güzellik içerden başlar

Su için. Bol bol su içerek hem kendinizi iyi hissedecek hem de doğal olarak ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

Her annenin dostu: Güneş gözlükleri

Bazı zamanlar bütün bunları yapmaya vaktiniz olmaz. Bu gibi durumlarda, büyük siyah çerçeveli bir gözlükle, yorgunluğunuzu kapatabilir, şık ve havalı görünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.