Vücut Çatlaklarını Önlemek İçin Neler Yapılmalı

Güzellik

vucut-catlaklari-nasil-onlenir
Vücudumuzun tüm hastalık ve rahatsızlıklarında olduğu gibi vücut çatlaklarının oluşmasını önlemek, hem tedavi süresi hem de tedavi maliyeti açısından daha kolay ve hesaplıdır. Bunun için vücudun ve cilt yapısının esnekliğinin sağlanması önem kazanmalıdır. Elbette ki bunları yaparken de en çok dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

Vücut Çatlakları Önlenmesi
Bunlar;
* Kısa süreler içinde hızlı bir şekilde kilo almak ve zayıflamak cildin esnekliğinin kaybolmasına neden olur.
* Hızlı kilo alıp vermenin engellenmesi ile birlikte cilt yapısının elastik bir yapı kazanması için yumuşatıcı diye tabir edilen vitamin ve mineralleri almaya özen gösterin. Özellikle A, E ve F vitaminlerini, çatlaklarda etkili olduğu bilinen doktorunuzun tavsiye ettiği kozmetik ürünlerini düzenli olarak tüketmeyi ve kullanmaya özen gösterin.
* Tüm bunları yaparken yani içten vücudunuzun elastik bir yapı kazanmasını sağlarken dışarıdan da vücudunuzu korumalısınız. Bunun için özellikle çok dar yapılır giysiler giyinmekten kaçının. Dar giysiler vücudunuzun ihtiyacı olan oksijen alınmasını engelleyerek cildin çok kolay yıpranmasına sebep olur.
* Çok dar giysiler giymemeye özen gösterin. Bu tür giysiler kan dolaşımını güçleştirerek, cilde gereken oksijenin sağlanmasını engeller. Oksijen almayan cilt yeteri kadar beslenemediği için daha kolay yıpranır ve deformasyona uğrar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.