Yağ yakıcı besinlerle zayıflayın

Diyet

Diet Woman
Yağ yakıcı besinler sayesinde istemediğiniz fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Kozmikbakım ekibi olarak her öğünde yiyebileceğiniz yak yakmanıza yardımcı olan ve sizi daha uzun süre tok tutarak kalori yakmanızı sağlayacak besinleri sıraladık.

Kahve
Yağ yakmanın en lezzetli yolunu keşfetmek istiyorsanız, size kahveyi tavsiye ediyoruz. Facebook sayfamızda sık sık kahvenin, kilo vermeye olan faydalarını paylaşıyoruz, çünkü kalori yakımını hızlandırıyor! Günde 2 fincan kahve içebilirsiniz.

Greyfurt
Yağ yakıcılığı kanıtlanmış, kilo vermeyi hızlandıran harika bir besindir greyfurt. Bu meyve, içeriğindeki liflerle uzun süreli tokluk hissi sağlar ve daha az kalori almanıza yardımcı olur. Kan şekerinin dengelenmesinde önemli bir yeri olan greyfurtu salatalarınızda, veya sıkarak meyve suyu şeklinde tüketebilirsiniz.

Tam tahıllar
Yağ yakıcı yiyecekler arasında bulunan tam tahıllar, lifli yapıları sayesinde sinidirimi uzun sürüyor, bu sayede tok hissediyor ve daha az yiyorsunuz. Bunun yanında bol miktarda karbonhidrat, vitamin, mineral içerirler ve yağ oranları düşüktür.

Yeşil çay
Biliyoruz, zayıflama konusu açıldığında mutlaka yeşil çay sözü geçer ve siz buna alıştınız ama bu öneriyi çok ciddiye alın çünkü bilimsel araştırmalarla yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış bir besindir. Yemeklerden 15 dakika sonra için, yağ yakıp kilo verin!

Ananas
Yayınladığımız gerçek zayıflama hikayelerinden birinde, 30 kilo veren bir kişi, ananas yiyerek yağ yaktığını dile getirmişti. Hem bilimsel hem içimizden biri kanıtlıyor ki yağ yakıcı yiyecekler arasında en iyilerden biri ananastır.

Avokado
Avokado, brokoli gibi sonradan mutfağımıza katılan ve çok sevilen yararlı besinlerden biri… İçeriğindeki tekli doymamış yağlar sayesinde çok güçlü bir yağ yakıcı olan avokado, salatalarınıza ekleyip yemek için idealdir.

Baharatlar
Nane, kekik, pulbiber, çörekotu, sumak gibi tüm baharatlar yağ yakmayı hızlandırır ve yemeğinizin tadını muhteşem şekilde değiştirir. Baharat kullanmak, tuz tüketimini de azaltmaya ve buna bağlı olarak kilo vermenize yardımcı olur.

Somon balığı
Somon balığı içerisinde Omega3 vardır ve Omega-3’ün yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkisi yıllardır biliniyor. Omega-3, yağ yakımında önemli bir görevi olan leptin hormonunun seviyesini düzenleyici etkisiyle tanınan bir yağ asidi. Vücudumuzda üretilemeyen omega-3’ü mutlaka dışarıdan balık ya da gıda takviyesi olarak almak gerekiyor.

Brezilya kestanesi
Ülkemizde henüz çok yaygın olmasa da, kalori yakımını hızlandıran bir diğer yiyecek de brezilya kestanesi. Tiroid hormonunu aktifleştiren bir yapıda olan brezilya kestanesi, selülit tedavisinde ve bağışıklık sistemiyle ilgili rahatsızlıklarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.