Yağ Yakmaya Yardımcı Yoğurt Kürü

Diyet

Yağ Yakmaya Yardımcı Yoğurt Kürü

Yoğurt kürü nasıl yapılır?

Zencefil, zerdeçal ve tarçınla hazırlanan yoğurt kürü tarifini çok seviyorum. İştahı dengeliyor, yağ yakmaya yardımcı oluyor, tatlı ve hamur işi isteğini kesiyor. Hazırlamak ise son derece kolay ve ekonomik!

Malzemeler: 1 kase yoğurt, hepsinden birer çay kaşığı tarçın, zencefil ve zerdeçal.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri kasede iyice karıştırın. Akşam yemeğinden iki saat sonra yiyin. Uyuyana kadarki sürede aralıklarla ancak toplamda üç dört bardak su için.

Yoğurt kürü kaç gün yapılmalı?

Efendim, sizlere şunu gönül rahatlığıyla söylemek isterim! Yoğurt kürü tarifini internette ilk anlatan, uygulayan ve deneyimler sonucu ortaya çıkaran kişiyim. Bu yüzden, en doğru kullanım yolunu biliyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yoğurt kürü haftada sadece iki kere yapılır.

Kilo verme sürecine destek olması için yoğurt kürünü haftada iki kere yapmalısınız. Daha fazla değil! Peş peşe veya arada boşluk bırakarak yoğurt kürünü uygulayabilirsiniz.

Örneğin, ben danışanlarıma Pazartesi ve Cuma akşamları yoğurt kürü yapmalarını tavsiye ediyorum. Yoğurt kürü yapmayı unutmamak için telefonunuza alarm kurabilirsiniz. Alarm çalınca hemen yerinizden kalkın, yoğurt kürünü yapıp şifa niyetine yiyin.

Peki, neden haftada iki kere yapılır?

Sebebi şöyle: Sağlık otoritelerine göre zencefilin günlük tüketilmesi önerilen dozu vardır. Bu ise, günlük 4 gramdır. Zencefil hemen kullanılıp vücuttan atılmaz, belli bir sindirim süresi vardır. Bu yüzden, sık sık ve aşırı miktarda zencefil tüketimi yan etkilere sebep olabilir.

Amacımız, sağlıklı olmak ve kilo vermek, öyle değil mi? O halde, zencefili de sağlığımıza uygun ölçüde kullanmalıyız.

Bir çay kaşığı zencefil ortalama 3-4 gramdır ve bu da günlük doza uygundur.

Bazı internet sitelerinde, kaynağı belirsiz şekilde her gün veya günde üç kere yoğurt kürü yemeniz gerektiği söylenir. Bu asla doğru değildir, hatta ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Örneğin, uzun süreli tarçın kullanımın kadınlarda adet düzensizliğine sebep olduğunu gösteren çalışmalar var.

Şunu söylemeliyim: Zaten, her gün yoğurt kürü yaparsanız her gün yarım kilo veya daha fazla kilo vereceksiniz gibi bir durum yok. Bu yüzden, sakin olun ve tam olarak önerdiğim şekilde haftada iki kere yoğurt kürü yapın. Kazanan siz olacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.