Yağlı Ciltler için Evde Yapılabilen Maske Tarifleri

Güzellik

yagli-ciltler

Hormonal dengesizlik, beslenme, kalıtım ve çevre koşulları gibi nedenlerle cildin aşırı yağlanması sonucu yüzümüz olduğundan parlak ve solgun bir görünüm alarak siyah noktaların oluşmasına neden olur. Birçok kişinin yaşadığı bu problem aslında evde uygulayabileceğimiz birçok maske ile ortadan kaldırılabilir. Kolayca bulabileceğimiz birkaç malzeme daha güzel temiz bir cilde sahip olabiliriz. Bu maskelerden bir kaçının yapım ve uygulamasını sizlerle paylaşalım.

 Yağlı Ciltler için Limon Maskesi

Cildin aşırı yağlanması sonucu gözenekler genişleyerek parlak görünmesine sebep olur. Sıkılaştırıcı ve antiseptik özelliği olan limon bu sorunu gidermek için en faydalı ürünlerdendir.  Aynı zamanda C vitamini deposu olan limon cildin dış etkenlerden koruyarak hücrelerin yenilenmesini sağlar. 2 tane Limon kabuğunu ılık suda bir süre beklettikten sonra blenderden geçirerek pamuk yardımıyla yüzünüze sürüp 2-3 dk beklettikten sonra ılık suyla yıkayınız. Bir başka tarifle 2 kaşık yağsız yoğurtla 5 damla limon suyunu karıştırarak 15 dk sonra ılık suyla durulayınız. İsteğe göre limonu bal ile de karıştırıp içine bir yumurta akını da ekleyerek aynı karışımı yüzünüzde uygulayabilirsiniz.

Cilt Yağlanmasına Kil Maskesi

3 yemek kaşığı kadar kil, 1 tatlı kaşığı kadar şeker, 2 tatlı kaşığı maya ile 2 yemek kaşığı suyu karıştırarak yağlı cilde sürün ve 30 dk beklettikten sonra bol su ile durulayın. Bu maskeyi 10 günde bir yapabilirsiniz.

Yağlı Ciltlere patates maskesi

1 tane haşlanmış patates, 1 çay bardağı süt ile 1 yumurta sarısını iyi karıştırarak yüzünüze uygulayın. 15 dk beklettiğiniz maskeyi bol soğuk su ile durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.