Yay Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


YAY
Sevgili Yaylar, 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs, Koç burcunda geriliyor. Bu geri harekette, aşk hayatınızla ve çocuklarınızla ilgili meseleler ile yeteneklerinizi değerlendirmeyle ilişki konularında geleceğe dönük tahminlerde bulunup hayata işlerlik kazandırmak isteyeceksiniz. Bu dönemde, hangi konularda ehil olduğunuzu ve kendinizi ileri sürebileceğinizi inceleyip plan ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Aşk açısınıdan ise ilişkiyi artı ve eksileriyle ele almakta yarar var. Herhangi bir konuda karar almak yerine, daha düzgün bir şekilde inceleme dönemidir bu, özellikle sorunlar bazında. Karşınıza çıkan yeni kişileri de olanca gücünüzle incelemelisiniz. İş hayatınızla ilgili plan ve projeleriniz üzerinde de incelemede bulunacaksınız. Karar vermemek, yeni bir şeye başlamamak gerek. Eski ilişkiniz yeniden gündeme gelebilir. Yarım kalan işlerinizi tespit edip tamamlamalısınız.

10 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda olacak. Aşkta, sağlam olanı seçme konusunda bu geçiş önemli. Verimli, sağlam, sağlıklı ve kaliteli olanı ortaya koyacaksınız. Eleştirel ve sabit fikirli olmaktan uzak durup hedefinize odaklanmalısınız. Bu şekilde oldukça verimli kararlar vereceksiniz.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşuyor. İş hayatınızla ilgili konuları bir hayli vurguluyor. Bu dönemde işinizle ilgili konuları oldukça önemsiyorsunuz. Kendinize güvenirseniz, her sorunun üstesinden gelebileceğinizi ortaya koyuyor. İşinizden elde ettiğiniz gelirin sizi tatmin edip etmediğini sorgulayacaksınız. Aile ilişkilerinde sorunlar oluşabilir. Bunun için sert ve kesin davranmaktan uzak durup aile içi iletişimi sağlam tutmakta yarar var. 12 MArt civarında biraz sakin ve bilinçli olmalısınız.

13 ve 20 Mart’ta Merkür ve Güneş Koç burcunda seyrine başlıyor. İlişkilerinizde bir duruma bakma dönemi olacak bu. Sakin ve düzenli düşünmekte yarar var. Bir haber bekliyor olabilirsiniz, bu haberin neden gelmediğini düşünmek yerine, sabırlı olmalısınız.

28 Mart tarihinde Yeniay, Koç burcunda doğacak. Önümüzdeki bir ay süresinde bazı şeyler olumlu yönde değişecek ve sadece kendinize güveninizi ayakta tutup sağlamcı-sağlıklı düşünüp bu dönemi değerlendirmelisiniz. Karşınıza çıkan kişilerle hayata aynı yönden bakıp bakmadığınızı incelemelisiniz.

31 Mart tarihinde de Merkür, Boğa burcunda olacak. Plan ve projelerinizi kazanç anlamında değerlendireceksiniz. Her anlamda kaliteyi gözetiyor olacaksınız. Hem aşk hayatınızı, hem yeteneklerinizi ele alacaksınız. Bir ürün satıyor olsanız da, işinizde değişmeler olsa da sağlamcı olursanız doğru kararlar verebilirsiniz. Her şey gönlünzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. İlişkilerde paylaşım, uyum ve ortaklaşa düşünmek biraz zor olabilir. İsteklerimiz öylesine ön planda ki, başkalarının bizden beklentisi nedir, ne yaparsak anlaşırız, orta yolu buluruz diye düşünmüyoruz. Benim arzularım, isteklerim, beni ne mutlu eder şeklinde bir tavır alıyoruz. Bu bakış açısı, aşkta sorunlar yaratabilir. Başkaları da bu gerilemeden etkilendiği için, bize karşı tavır almalarını doğal karşılayalım. İlişkisinde tutkulu ve kıskanç davrananlar da olabilir. Size ait olan sizindir çünkü. Reddedilmek hoşunuza gitmez. Bu dönemde cinsellik ön planda. Bir anda birini beğenebiliriz, ilişkiye başlarız ve birbirimize çekiliriz. Ancak ya sonrası? Bir anda başlayan, biten ilişkiler veya iki kişinin de birbirini tam olarak tanımadan yaşanan gecelik aşklar, gizli duygular, ihtiraslar bu dönemin etkileri arasında sayılabilir. Bu süreçte ilişkide sorunlar olsa da, kopmak zor olabilir. Hatta bitmiş bir aşk, yeniden alevlenebilir. Ancak ileri-geri derken neredeyse Haziran ayına kadar etkili Venüs-koç seyrinde bir ilişkinin adını koymak için aceleci davranamayız. Eğer geri harekette sevgilinizle aranızda sorun oluşursa, daha sonra barışmalar sıkça yaşanır, o nedenle hemen hayata küsmeyiniz. Projeler, sanat veya aktiviteler, fiziksel zevkler bu dönemde sakin bir seyir izleyebilir. Dış dünyadan ziyade, kişi iç alemine yönelir ve durumuna bakar. Aşkı sorgular, hayatı irdeler, yaşamını gözden geçirir. Bu gözden geçirmede kendisi için nelerin önemli olduğunu fark eder. Bencil düşünen bir kişi paylaşımcı, paylaşımcı olan kişi kendini merkez almaya da başlayabilir. Sosyal yaşamına önem vermeyen bir insan, etrafıyla bağlantı kurmaya başlar, sosyalliği önemseyen yalnız kalmayı tercih edebilir. Bu ikilemler geri hareket sonrası eski şekline döner. Sadece bir müddetliktir. Çocuklarınızla ilişkiniz, çocuk sahibi olma arzunuz da değişime uğrayabilir. Bütün bu çelişkiler altında hayati bir karar vermek yerine, sadece üzerinde düşünmek, geri hareket sonra yine aynı kararda mıyız diye bakmak gerekir.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatımızda, günlük yaşantımızda sağlıklı, uzun ömürlü, güvenilir olanı gözetecek ve bu olguları merkez alacağız. Önemli olan bedenimizin ve ruhumuzun ihtiyaçlarına duyarsız kalmamaktır. Çünkü bilmeliyiz ki, eğer sağlıklı değilsek hiçbir şeyin keyfine varamayız. Tabii ki bireysel arzularımız, önceliklerimiz bu süreçte bir hayli etkilidir. Çalışma şartlarımızın iyi olması, elimize geçen miktarın bizi doyurması, işimizdeki verimlilik, ağız tadımız bu süreçte bir hayli önemsenir. Sanatsal çalışmalar, parayla birebir alakalı meslekler, hizmet olgusu, moda ve güzellik endüstrisi, artistik kabiliyetimizin uygun alanda değerlendirilmesi mümkündür. Şimdi asıl önemli olan bir başka husus, bu süreci yöneten Venüsün, 4 Mart tarihinde Koç burcunda ve Merkürün 31 Mart itibariyle gerileyecek oluşudur. Durum böyle olunca sadece çalışma hayatı değil, aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuklarımızla ilgili durumun tekrar gözden geçirilmesi, kararların bir daha kontrol edilmesi ve bencil davranılmaması gerekiyor. İstiyoruz, olacak diye bir şey yok. Hangi karar sağlıklıdır, hangi yol bizim için uygundur bunu gözden geçirmekte yarar var.

Sevgili Yaylar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş ve ailevi konularda yapıcı, yararlı ve her şeyin farkında olmaya çalışarak duruma bakmanın önemini vurguluyor. Artı ve eksileriyle meseleleri bir teraziye koymak lazımdır. Bu işin, bu kararın, bu görüşmenin veya bu durumun bana yarar-zararı ne olabilir diye bakarsak, çözüm bulmamız kolaylaşır, ilerlememiz mümkün olur. Tutulmanın yöneticisi Merkür, Balık burcunda astrolojik olarak dikkatli olmayı gerektirir. Çünkü bir konuya odaklanmak yerine, çabuk dağılırız ve duygusal düşünürüz. Oysaki iş ve aile, hayati konulardır. Ayrıca kazancımız da bir o kadar önemlidir. Biz bu üç olguyu öylesine düşünemeyiz. Tabii ki etraflıca bakmalıyız. Görünümler de bunu işaret ediyor. İş hayatı ve finansal konuların ciddiyetle ele alınacağının sinyalini veriyor. Bir değişim veya bir durum varsa, önce bunun bize ne sağlayıp, sağlamadığına bakalım. Bu bir teklif olabilir veya bir görüşme de olabilir. Akıllıca muhasebemizi yapalım. Aile hayatını, evinizi, yatırım, kiralama veya iş nedeniyle başka bir yere yerleşimi içeren konular gündeme gelebilir. Problemler varsa bunlar yapıcı şekilde çözümlenmelidir. Bizim düşündüğümüz bir planımız varsa, bunu son iki haftadır her yönüyle ele alıp doğru olduğuna kanaat getirdiysek, yürürlüğe koyabiliriz. Tabii ki, yine akıllıca bakacağız.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Merkür, bekar Yay’lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Güneş Koç burcu geçişi, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi, Mars-Boğa burcu ilerleyişiyle örtüşüyor. Enerjimizin odak noktasında aşk hayatı, çocuklar, projeler, zevkler, heveslilik, canlılık yer alırken, diğer taraftan işimizdeki başarı, üretkenlik, sağlığımız da bir o kadar önem taşıyor. Aceleyle karar vermek, uygulamak yerine, duruma bakıyoruz. Bir şeyler bizi rahatsız edecekse veya ediyorsa, aşkta hızlı adımlar atmıyoruz. İllaki bir şeyler yapalım demiyoruz. Bir amacı, bir hedefi, işlerliği olması gerekiyor. Ayrıca, aile yaşantımız, yakın ilişkilerimizi de ele alıyoruz. Hassasız bazı konularda. Belki çocukluğumuz, ailemiz veya mevcut durumumuz buna neden oluyor. İnsan yenilenmek, tazelenmek istiyor. Fakat hayat şartlarımızın iyileştirilmesi, standartların yükselmesi önemli. Hani gelir geçer bir şeyler değil, uzun ömürlü olmalı diye düşünüyoruz. Böyle bakınca biraz sıkılsak da, bu yıl ki Güneş-Koç geçişinde bilinçli hareket edeceğimizi söyleyebiliriz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Yaylar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı döneme rastlıyor. Bu durum, aşk hayatınız, yeteneklerinizi değerlendirme, sosyal ilişkileri yeniden gözden geçirme anlamına geliyor. Sizin duygularınıza, isteklerinize önem veren bir partnere ve aşkta söz sahibi taraf olmaya önem vermektesiniz. Ancak bir yanıyla ilişkinin verimli, sağlıklı ve düzgün şekilde olması gerekir. Çünkü bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Önümüzdeki ay Merkür gerileyecek. Bütün bunlara baktığımızda kısa süreli hoşlanmalar, flörtler, aşk her ne kadar bizi kendine çekse de, biz aslında uzun soluklu bir ilişkiyi de önemsiyoruz. Şubat ayında ayrılmış çiftler bu Yeniayda birbirlerine tekrar yönelebilir. Bunu siz veya partneriniz de isteyebilir. Ancak lütfen, her şeyi yeniden bir düşününüz. Neden ayrılmıştınız ne gibi sorunlar vardı ve şimdi tekrar bir araya gelinse ne değişir. Bunlara cevap vermek için, geçmişte yaşananları unutmadan önünüze bakmak gerekiyor. Ayrıca Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, çalışma hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda verimliliğe önem veriniz. Yetenekli olduğunuz alanda hedefinizi tayin ediniz. Neyi ne kadar iyi biliyorsanız onun üzerinde çalışınız. Belki fazla aktif olamayabiliriz ancak işimize gayet iyi odaklanabiliriz. Çocuklarınızın sağlığı, eğitimi, yaşlarına göre iş hayatlarıyla ilgili konular bu Yeniayda gündeminizde yer alabilir.

Sevgili Yaylar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisan itibariyle Merkür geri hareketi etkili olacak. Ben derim ki şimdiden acil olarak yetiştirilmesi gereken işlerinize yöneliniz. Bunlar üzerinde düşünmek ve bitirmek için zamanınız var.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-11-12-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.