Yaza Az Kaldı: Hızlıca Kilo Vermenin Kanıtlanmış 3 Yolu

Diyet

Yaza Az Kaldı: Hızlıca Kilo Vermenin Kanıtlanmış 3 Yolu

Düğünlerin, tatillerin, kısa kolluların mevsimi yaz, artık çok yaklaştı. İstediğiniz elbiseye girebilmek, istediğiniz gibi görünebilmek, kendinize güveninizi tazelemek için kilo problemini kafanızdan ve vücudunuzdan atmanın zamanı da geldi böylece. Aslında yapmanız gerekenler çok basit.

Bu işin şakası kalmadı artık. O pantolona girmenin, o göbekten kurtulmanın, arkadaşınızın düğününde gözünüze kestirdiğiniz elbiseyi giyebilmek için çaba harcamanın zamanı geliyor. Artık yaz “Ben buradayım” demek üzere. Havalar yurt genelinde, ışıl ışıl bir yazın yaklaştığını müjdeleyecek sıcaklıklara erişti.

İşimiz bir an önce zayıflamaksa, olabilecek en basit kuralları uygulamak en mantıklısı: Temel mantığı oturtmak, zayıflamanın birinci kuralı! Aşağıda söylediklerimizi uygulayarak; iştahınızı azaltacak, aç kalmadan hızlıca kilo verecek ve sağlığınızdan da ödün vermeyip hatta daha sağlıklı olacaksınız!

1. Nişasta ve şekeri rafta bırakın!

Hızlı kilo vermenin en önemli şartı, nişasta ve şekerden bir an önce uzaklaşmak… Nişasta ve şeker insülin salgısını uyarır ve insülin de herkesin bildiği gibi yağ depolamanızı sağlayan hormondur. Şeker ve karbonhidrattan uzak durarak diyetinizin ilk ayında bile 10 kiloya kadar -belki de daha fazla- kilo verebileceğinizi unutmayın.

2. Sebzeler, proteinler, yağlar

Öğünleriniz renkli olmalı, her şeyi içermeli. Buna dikkat edin. Bir protein deposu, yağ kaynağı olacak bir besin ve düşük karbonhidratlı olup sağlığınıza iyi gelecek sebzeler bir arada bulunmalı öğününüzde. Böylece karbonhidrat tüketiminiz dengellenecek.

Proteini et, balık ve yumurtadan alabilirsiniz. Karbonhidrat değeri düşük sebzeler olarak da brokoli, mantar, karnabahar, ıspanak gibi sebzeleri tercih edin.

3. Yapsanız İyi Olur: Haftada 3-4 gün spor

Yukarıdakileri uygularsanız, zaten kilo verecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Ancak eğer bunu egzersizle desteklerseniz, inanın çok daha iyi sonuçlar alacaksınız. Hem daha dinç hissedecek, hem daha çok hareket ederek sağlığınızı koruyacak, hem de kilo vermenizi daha da hızlandıracaksınız. Bunların hiçbiri yabana atılacak şeyler değil.

Sosyal Medyada Biz: FacebookİnstagramTwitterPinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.