Yeni İlişkide Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşam


Yeni bir ilişkiye başlamak genelde çok zordur çünkü henüz hiç tanımadığınız, tanısanız bile derinlemesine tanımadığınız bir insanla bir ilişki yaşamanız zaman zaman oldukça zor olabilir. Bazıları bu keşfetme dönemini oldukça keyifli geçirirken, bazılarında ise karşımızdaki kişinin tam olarak beklentilerimizi karşılamadığını sezdiğimizden kendimizi dertlere de verebiliriz. Dolayısıyla yeni ilişkide dikkat edilmesi gerekenler hususunda bir kaç kelam etmek gerekiyor.

İlişkinize Özen Gösterin

Bir ilişkinin başlangıcında ve devamında, o ilişkiye gerekli özeni göstermek gerekiyor. Partnerinizin düşüncelerini önemsemiyor, onun hayat tarzını küçümsüyor ve bunun yanında kendinize de pek dikkat etmiyorsanız, o ilişkinin iyiye gitme olasılığı pek de yüksek değil demektir. Elbette ilişkide sadece karşı tarafı memnun etme amacıyla davranmayın ancak ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için bazı konularda adım atmaktan da çekinmeyin.

Dürüstlük Çok Önemli

İlişki içerisinde dürüstlüğünüzü ve açık sözlülüğünüzü korumanız gerekiyor. Zira sizin karşı tarafı tanıma amacınız var ancak onun amacı da sizi tanımak. Eğer kendinizi olmadığınız birisi gibi göstermeye başlarsanız, bir süre sonra bu rol üzerinize yapışacaktır ve ömür boyu istemediğiniz bir halde yaşamanız gerekecektir, yahut ilişki rolünüzü bırakmanızın ardından son bulacaktır. Her zaman, bazen ayrılığa sebep olabilse bile, kendiniz olun.

Vazgeçmekte Acele Etmeyin

İlişkinizin ilk fikir ayrılığında, ilk tartışmasında veya ilk probleminde hemen o ilişkiyi sonlandırmak için acele etmeyin. Elbette fiziksel ve ruhsal şiddet gördüğünüz hallerde sabır göstermeyin ve ilişkiyi sonlandırın ancak ufak tefek tartışmalar için acele kararlar vermeyin. Pek çok çift, aslında aşılması çok da zor olmayan fikir ayrılıkları nedeniyle birbirine zulmediyor ve bu da ayrılığa giden yolu döşüyor diyebiliriz.

Sakinliğinizi Koruyun

Karşınızdaki insanı bir an önce detaylarına kadar tanımak istiyorsunuz ancak bu konuda fazla aceleci olmanız, onun bıkmasına ve sizin hakkında yanlış şeyler öğrenmesine neden olacaktır. Partnerinizi sürekli sorularla boğmanız ve ondan olmadık beklentilerinizin bulunması, ilişkinizin dinamitini patlatacaktır. Dolayısıyla biraz daha sakin ve kendimizi suyun akışına bıraktığımız bir davranış tarzını benimsemek çok daha doğru olacaktır. Unutmayın ki yavaş ama temelleri sağlam ilerleyen bir ilişkinin yıkılması çok daha zordur ve ilişki daha uzun ömürlüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.