Yeni makyaj trendi: Draping

Makyaj

makyaj3
Yeniden hayatımıza giren 70’lerin giyim kuşam ve ayakkabı modasından sonra şimdi de makyaj tekniği draping bu yılın trend makyaj stili olarak karşımıza çıkıyor.

Modada son yıllarda geriye dönüşler oldukça fazla. Bu sonbahar kış modasında da 70’lerin makyaj trendi geri dönüyor. Draping makyaj trendi aslında geçmişte gördüğümüz ve gözümüzün son derece aşina olduğu bir teknik. Doğal makyajdan ve dolayısıyla da doğal tonlardan hoşlananların çok seveceği bu teknikte ana malzeme ‘allık’. Son birkaç senenin en trend makyaj akımlarından olan kontürleme tekniğine de benzeyen draping bronzer yerine allıkla uygulanıyor. Bu teknikte, bronz renkli ürünler yerine pembe ve şeftali tonlarında allıklarla yüzü gölgelendirip aydınlatabiliyorsunuz.

Sonuç oldukça aydınlık bir ten makyajı
Dünyaca ünlü markaların defilelerinde de görmeye başladığımız bu tekniğin uygulanması da oldukça kolay. Bir allık fırçası veya kesik uçlu fırçayla bu görünümü kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Şakakların ve elmacık kemiklerinin altına allık uyguladıktan sonra, birkaç ton açık başka bir allıkla da elmacık kemiklerinizin üzerini aydınlatabilirsiniz. Bu uygulamayla hem doğal hem de aydınlık bir ten makyajı uygulamış olacaksınız.

Şeftali ve pembe tonları ile uygulanıyor
Şeftali ve pembe allık tonlarının kullanıldığı bu makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Bu noktalardan en önemlisi zaten canlı olan ten makyajını göz ve dudak makyajı yaparak abartmamak. Yeterince canlı olan cildininizi hafif bir göz makyajı (örneğin; yalnızca rimel) ve ten renginde dudaklarla tamamlamalısınız. Her ne kadar defile makyajlarında draping uygulaması abartılsa da günlük makyaj ugulamalarında fazla abartıya tabi ki gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.