Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj

makyaj-sirlari
Yılbaşı makyajı, yılbaşının kendine has havasına uyum sağlayabilmeniz ve dostlarınızla buluştuğunuzda en güzel şekilde görünebilmeniz için dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alıyor ve günlük hayatta yahut düğünler veya özel gecelerde yaptığınız makyajlardan biraz daha farklı bir şekilde yapılması gerekli. Böylece günün anlam ve önemine uygun, gençliliğinizi ve canlılığınızı ortaya çıkaran bir makyaja sahip olabilirsiniz. Sizin için dikkat etmeniz gereken noktalara değindik ancak makyajın tam olarak nasıl yapılacağı tabii ki son tahlilde sizin kendi tercihleriniz ve yüz tipinize kalıyor.

Yılbaşı makyajını yaparken, diğer makyaj türlerinin aksine biraz daha ışıltılı ve canlı bir makyaj prensibi benimsemenizi öneriyoruz. Bu sayede kendinizi yeni yıla yakışır bir canlılıkla temsil edebilir ve enerjinizi koruyabilirsiniz. Metalik renkler, açık ve hafif parlatıcılı malzemeler, hatta az miktarda simli ürünler bile yılbaşı makyajının vazgeçilmezleri arasında olmalı.

Kırmızı rujlar genellikle çok iddialı olmadıkça önermediğimiz ürünler arasında yer alıyorlar fakat yılbaşının resmi renklerinden bir tanesi olması sebebiyle özgürce kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz. Sizi daha çekici ve şuh gösterecek olan kırmızı rujlar, makyajın parlaklığıyla da uyumlu bir şekilde görüneceklerdir. Daha deneysel makyajlar yapmak isteyenler bordo tercihi de yapabilirler ancak bordo rujun yapılması halinde kıyafetinizin de biraz daha ağır olması gerektiğini unutmayın.

Saç tercihi her ne kadar saçınızın tipine ve yüzünüze göre değişiklik gösterse de, genel olarak serbest bırakılmış ancak şekilli saçların yılbaşında oldukça güzel görüneceğini unutmayın. Bilhassa dışarıda dolaşırken paltonuz ve atkınızla beraber uzun saçınızın size çok yakışacağı kesin. Eğer iç mekanlarda daha sık bulunacaksanız tabii ki saçınızı giydiğiniz bu kıyafete uydurmayı unutmamalısınız.

Yılbaşında havaların soğuk olması nedeniyle yüzünüzü ve teninizi korumanız hem makyajın hem de cildinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Makyajdan önce gerekli bakım kremleri, nemlendirici ve diğer ürünleri uygulayarak cildinizi beslemeyi de unutmamalısınız. Ayrıca tüm gece boyunca makyajın yüzünüzde duracak olmasının yan etkilerini bu şekilde daha rahat atlatmanız mümkün olacaktır.

Gençler biraz daha canlı ve renkli makyajları tercih ederken, orta yaşlara gelenlerin daha ağır ve koyu tonlar tercih etmesi de muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.