Yorgun Gözler İçin

Güzellik

Gozalti_Morluklarina_Bitkisel_Cozum
1 çay kaşığı küçük doğranmış salatalığı 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapak­larınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yap­tıktan sonra gözlerinizdeki ağırlığın uçup gittiğini hissedecek­siniz.

Diğer öneriler:
a) 1 çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve na­ne koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün.

b) Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzeri­ne koyun. 15 dakika bekledikten sonra gülsuyu ile göz­lerinizi yıkayın.

c) 2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp eli­nizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 da­kika bekletip yıkayın.

d) 1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.

e) Şişliklerin inmesi için bir parça buzu göz çevresine gez­direrek sürün.

Bir başka öneri:
Salatalık mucizesi… Fransa’da yapılan araştırmalar son­rasında gözün en büyük ilacının salatalık olduğu belirlendi. Uzmanlar her akşam ve her sabah uygulanması gereken sa­latalık suyunun kırışıklıkları azalttığını belirtti. Göz çevresinin çok hassas olduğunu belirten uzmanlar, “Salatalık en doğal ve etkili bakım yöntemidir. Göz çevresine mutlaka her gün salatalık suyu sürülmeli.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.