Yosun Maskesi Ve Uygulanışı Nasıl Yapılır

Güzellik

yosun-maskesi-nasil-hazırlanir
Yaşlılığın etkisi ile nem miktarı azalan cilt yapısında kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu kırışıklıklar yüzünden sarkmış ve yaşlanmış bir görünüme bürünen cilt yapısının kaybettiği sıvının ve nemin tekrardan yerine konması gerekir. Bu sayede canlı ve genç görüntüsü azalan cilt yapısının sağlıklı ve nemli bir hale gelmesi sağlanabilir. Güzellik ve cilt bakımı için cilt yapısının nem miktarı da çok önemli olduğu için bu cilt yapısının nemi için çeşitli uygulamalar yapılmaktadır.

Yosun Maskesi Nasıl Uygulanır
Yaşlanmanın ve cilt yapısının bozulması sonucu canlılığını kaybeden cildin eski görünümüne kavuşması için başvurulacak birçok yöntem olduğu söylense dahi bu yöntemlerin birçoğu birbirinin benzeri veya kopyası olmaktan öteye geçemez.

Bunlardan en sık kullanılanı ve pratik olanı ise maske cilt yapısının nemini tekrar kazandıracak cilt bakım maskesi uygulamaktır.

Bu bahsettiğimiz cilt maskelerinden en sık kullanılanı yosun maskesidir. Yakın bir zamana kadar yosun maskesi güzellik merkezlerinin tekelindeydi. Buna karşın yosun maskesi kendi başınıza evinizde doğal karışımlarla da yapabilir ve uygulayabilirsiniz.

Yosun Maskesinin Faydaları
Yosun maskesinin faydalarının başında cildin yaşlılık etkilerinden arındırılması gelir. Yosun maskesinin cilde faydalarını özetle sıralarsak;

– Sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.
– Yosun maskesi olarak kullanılır ve çok etkili sonuçlar oluşturur.
– Kırışıklıkların giderilmesine ve nem oranını dengeleme yardımcı olur.
– Antioksidan özelliğiyle cilde zarar veren toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcıdır.
– Hücrelerin iyi beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olduğundan cildin güzelleşmesine olumlu etkisi vardır.
– Ayrı ayrı besinlerden alınması gereken cildi besleyici vitamin mineral ve proteini zengin olarak içerisinde barındırmaktadır.

Yosun Maskesi Nasıl Hazırlanır
Yosun Maskesi Tarifi;

Hazır satılan yosun maskelerinin fiyatları 50 TL ile 90 TL arasında değişmektedir. Bunun yerine doğal yosun ve malzemeler kullanarak ekonomik bir sonuç elde edebilirsiniz. En popüler yosun maskesinin yapımını aşağıda bulabilirsiniz.

Yosun maskesi için gerekli malzemeler;

– 3 yemek kaşığı spirulina (yosun)
– 2 çay kaşığı zeytinyağı
– Su

Bu malzemeleri karıştırarak haftada 1 defa 1 saat süresince yüzünüze uygulayın. 4 seans sonrasında etkilerini göreceksiniz.

Yosun maskesinin zararları tespit edilmemiştir. Hassas ciltlerde kaşınma yapabilir.

Spirulina Yosunu nedir?

Spirulina yosunu mavi-yeşil algler grubuna ait mikroskobik bir yosun türüdür. İlk foto sentetik canlıların torunu olarak kabul edilir. Spirulina, doğaya son derece saygılı, dünya kaynaklarından minimum ölçüde tüketen çevreye zarar vermeyen havuzlarda üretilen bir üründür. Olgunlaşan spirulinalar, sudan süzülerek kurutulduktan sonra herhangi bir işleme tabi tutulmadan doğal haliyle, toz olarak ya da tablet haline getirilerek tüketime sunulmaktadır.

Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Günde 3-5 gr. Spirulina günlük beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller ve gama-linolenik asit ihtiyacının tamamına yakınını karşılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.