Yüz Kırışıklıkları İçin Öneriler

Güzellik

orumcek_agi_yontemi_kirisiklik_kurtulun
Belli bir yaşta başlayıp zamanla devam eden derinin şekil değiştirerek kırışmasıdır.

Bunun için öne­riler:
a) Birer tutam yaban kekiği, gül, sinirotu, kılıçotu, yaban-gülü, ebegümeci, papatya ve öküzgözü bir kaba konu­larak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. So­ğuduktan sonra bir pamuk yardımı ile gerekli bölgelere sürülür.

b) Bir yumurta akı kabartılıp krema ile karıştırılır. Bir adet küçük salatalığın suyu çıkarılıp karışıma ilave edilir. Temiz yüze maske uygulanır. 20 dakika sonra yüz, ılık ma­den suyu ile yıkanır.

c) Birer tutam eritilmiş balmumu, bal, acıbadem yağı ve susam kökü bir kaba konularak merhem kıvamına ge­linceye kadar karıştırılır ve yüze sürülür.

d) Bir yumurtanın akı çırpılıp, yüzün kırışmaya yüz tutmuş ya da kırışması muhtemel kısımlarına krem gibi sürülür. Kuruyuncaya kadar 20 dakika kadar bekletildikten son­ra ılık su ile yıkanmalıdır.

e) Bir yumurtanın sarısı, bekletildikten sonra 3-5 damla li­mon damlatılmış su ile yüz yıkanır.

f) Bir kapta bir yumurta akı, 20 gr iyi zeytinyağı, 15 gr def­ne suyu ve 10 gr şap (ince dövülmüş) çırpılarak karıştı­rılır ve krem haline getirilir. Sonra bir tülbente sıvanır ve tülbent elektrik ısıtıcısı ile uzaktan biraz ısıtılır. Bez üze­rindeki macun hafif katılaşınca ılık halde yüze konur. 20 dakika sonra çıkartılıp ılık su ile yüz yıkanır.

g) Birer tutam acıbadem yağı, eritilmiş balmumu ve susam kökü bir kaba konulup üzerine yeteri kadar bal ilave edilerek merhem kıvamına getirilerek yüze sürülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.