Yüz Yogası nedir? Nasıl yapılır? Ne işe yarar?

Egzersiz

yuz-yogasi

Yıllar içerisinde hem vücudumuzun geneli hem de yüzümüz yaşlanmaya yenilir ve kırışıklar, sarkmalar, sararmalar ve solmalar meydana gelir. Doğanın işleyişinin bir parçası olan bu durum, her ne kadar tamamen durdurulamasa da, doğru bakımlar ve özen gösterilerek geciktirilebiliyor. Dolayısıyla yüz yogası gibi yöntemler hiç bir şekilde bıçak altına yatmadan veya kozmetik ürünler kullanmadan yüzünüzün daha bakımlı ve canlı görünmesini sağlıyorlar.

Yüz yogasının temel amacı, yüzünüzde bulunan kasların ve çalışmayan noktaların çalıştırılması üzerine. Bu sayede hem cildin esnekliğinin korunması sağlanıyor hem de bu bölgelerde bulunan kan damarlarının daha aktif çalışması sağlanarak cildin beslenmesi güçlendiriliyor. Daha kolay beslenen ve oksijen alabilen bir cilt ise tabii ki yaşıtlarınızdan daha diri ve renkli görünecektir.

Ancak yüz yogasını yaparken her gün düzenli bir şekilde tamamlandığından emin olmanız ve aksatmamanız gerekmektedir. Zira gerçekleşen aksamalar maalesef yoganın faydalı etkilerinin görülmesini zorlaştıracaktır ve hatta hiç bir ilerleme kaydetmemek bile mümkün hale gelecektir. Uzmanlar her gün yirmi dakikalık bir çalışmanın yüzü dinç ve zinde tutacağı konusunda bilgilendirmelerde bulunuyorlar. Aşağıda sizin için bulduğumuz bir yüz yogası videosu bulunmakta. Bu videolarda tekniğin temellerine dair pek çok şeyi görebilirsiniz.

Tabii ki yüz yogasını uygularken diğer her şeyi boş vermemek gerekiyor. Yani yüz yogasını yapıyor olmanız cildinizin günlük kozmetik bakımını aksatmanız ya da sporu bırakmanız veya kötü bir şekilde beslenmeye başlamanız anlamına da gelmemektedir. Bu yoga türü diğer eforlarınızın daha etkili bir şekilde değerlendirilmesi için ek bir güç sağlamaktadır ve dolayısıyla cildin standart bakımı her zamanki önemini korumaktadır.

Elbette bu iş için hazırlanmış olan çeşitli akıllı telefon programlarına ya da googlelayarak diğer internet sitelerine de bakabilirsiniz.

Bilhassa devamlı olarak masabaşı ve hareketsiz işlerde çalışanlar, ayrıca dış koşullara çok fazla maruz kalanların yüz yogasına kesinlikle göz atmaları gerekmektedir. Bu egzersizlerin işe yarayıp yaramadığını merak eden takipçilerimiz de elbette olacaktır. Pek çok orta yaşlı Holywood ünlüsünün gençlik ve güzelliklerini korumak için bu yöntemlerden faydalandıklarını söylememiz eminiz ki yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.