Yüzdeki izlerden kurtulmanın yolları

Güzellik


Çoğu kişinin, akne izi olarak düşündüğü lekeler ve renk değişimleri gibi cilt deformasyonları bulunuyor. Sivilce izlerinden kurtulmak için çeşitli kremler, karışımlar söyleniyor. Bunların yanı sıra sivilce izlerinden kurtulmak için dermatolojik yöntemler de var. İşte her tip sivilce izinden kurtulmanın yolları.

Yüzde çökme veya kabarma izleri

Atrofi skar isminin verildiği bu izler, lekeleriniz iyileşirken cildiniz yeteri kadar kolajen üretemediği zamanlarda meydana gelir. Bu tip yaralar için kolajen oluşumunu artırmaya odaklanmanız gerekmektedir. Bu yaralar çeşitli şekillerde ve boyutlarda meydana gelebilmektedir. Bu sorunu çözmek için uzman yardımı ile PRP işlemi yaptırabilirsiniz. Satın alacağınız micro-roller ve serumlar ile evde bu sorunu çözmeniz de mümkündür. Cildinize peeling uygulamayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Tedavisi

– Dermaroller tedavisi
– Dermabrazyon
– Açık tonlu cilt tipine sahip olanlar için lazer tedavisi
– Kimyasal peeling

Yara izleri

Girintili izler kadar yaygın olmayan, çıkıntıya sahip kistik akne sorunları genellikle iyileşme sürecinde üretilen fazla kolajenden meydana gelir. Kırmızı veya pembe renklerde meydana gelir ve şişmiş akne lezyonları olarak da görülebilir. Bu sorunla karşılaşan hastaların lekeleri ortadan kaybolsa bile akne sorunu devam ediyormuş gibi görünürler. Bu sorunu çözmek için dermatologlar bölgesel steroid veya steroid enjeksiyonu yöntemine başvuruyorlar. Ancak bu sorunların başarılı geçen işlemden sonra da tekrarlama olasıkları bulunuyor.

Tedavisi

– Bölgesel steroid veya steroid enjeksiyonu

Ciltteki renk farklılıkları

Genellikle yaralarla birlikte meydana gelen hiperpigmentasyon, akne sorunlarının koyu ciltlerde bıraktığı bir problemdir. Koyu lekeler bırakan hiperpigmentasyon diğer sivilce izlerinden farklıdır. Bu sorunu aydınlatıcı serumlarla, evde uygulayacağızın peelinglerle ve dermaroller tedavisiyle çözebilirsiniz.

Tedavisi

– Dermaroller
– Dermabrazyon
– Peeling
– Aydınlatıcı Serum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.