Yüze Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Güzellik

evde-dudak-bakimi-nasil-yapilir
Çogu bay ve bayanlarda yüz kırışmış ve pul pul olmuştur.Ölü deriler cilt uzerinde yapışık kalmış bir şekilde dolaşıyorlar. Bir cit bakımı yapmak külfetli olabilir diye cilt bakımından vazgeçmişler. Halbuki cildteki ölü derileri temizlemek cilt kırışıklıklarını yok etmek ve bebek gibi bir yüzcildine sahip olmak için bir güzellik merkezine gitmeye ihtiyaç yok. Aynı cilt bakımını evde bulunan malzemelerlede yapabilirsiniz. Aynalar bakıp kendi cildinize hayran kalmanız için evde yapabileceğiniz bir kaç peeling tariflerini veriyoruz.

Peeling tarifi 1
Bir adet salatalık, yarım çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı hamamelis (aktarlarda bulabilirsiniz) ve bir yumurta akını bir yere ayırın. Salatalığın kabuklarını soyun, mikserden geçirdikten sonra süzgeçten süzün ve kalan tüm malzemeleri karıştırın. Peelingi tüm yüzünüze yaydıktan sonra cildinize iyice oturması için 15 dakika bekletin ve iyice durulayın.

Peeling tarifi 2
Diğer bir tarif için ise ihtiyaç duyacağınız malzemeler küçük parçalara bölünmüş bir ananas, bir yemek kaşığı ananas suyu, bir yemek kaşığı bal ve aynı oranda yulaf ezmesi. Ananas ve ananas suyunu bir kasede ezdikten sonra bal, yulaf ezmesi ve bal karışımını ve ananasları ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra, yüzünüzü ıslak suyla ıslatın ve karışımı dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Bunu yaparken gözünüze kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Peelingi beş dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Ardından nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Peeling yaparken bilmeniz gerekenler!
Cildi üzerindeki ölü deriden arındırmak ve ona daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanan peeling içeriğinin yüze uygulanabilecek türde olması gerekiyor. Başka bir deyişle ürün meyve ya da beta hidroksi asit gibi bir alfa hidroksil içermeli.

Evde uygulayabileceğiniz bir peeling satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken asit oranının yüzde 20′den fazla olmamasıdır. Zira daha asidik bir ürün muhakkak doktor kontrolünde uygulanmalı. Peelingi satın almadan evvel mutlaka yüzünüzün ufak bir bölümünde deneyin. Böylece gerçekleşebilecek herhangi bir alerjik durumu da oluşmadan önlemiş olcaksınız.

Cilt tipine göre peeling üretiliyor olsa bile kuru ciltlerin aşırı pullanması ve gerginliği engellenemeyebilir. Bu nedenle temizleyici süt kullanımının daha uygun olduğunu hatırlatalım. Yağlı ciltlerin kullanabileceği alfa hidroksi asitli bir ürünü, karma cilde sahip olanlar yalnızca yağlanan bölgelerine uygulayabilirler. Akneli ciltlerin peeling uygulaması konusu fazlasıyla dikkat ve profesyonel yardım gerektirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.