Zayıflama Çayları Nasıl Demlenir?

Diyet

bitki-caylari
Zayıflama çaylarını demlemek için kullanılan suyun sıcaklığı 80-85 dereceyi geçmemelidir. Çünkü yüksek sıcaklıklarda demlenen bitki ve karışımların faydalı vitamin ve minerallerinin etkisi kaybetmektedir. Fayda görmeyi beklerken hiç fayda göremeyebilirsiniz. Bu sebeple bu madde zayıflama çaylarını hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir maddedir.

Zayıflama çaylarının yaprakları normal bildiğimiz siyah çayın yapraklarından daha kalın olduğu için demleme süresi uzun olabilmektedir. Bu süre genel olarak 20 dakika süreyi bulmaktadır. Bu sebeple kullanacağımız bitki çayının demleme süresini de dikkat etmenizde fayda vardır. Böylelikle bitkiden maksimum derecede fayda görmüş olacaksınız.

Bitki çaylarının tatları ne olursa olsun mutlaka şekersiz içilmelidir. Sonuçta bu çayları zevk ve keyif için içmediğiniz için az da olsa zahmetine katlanmanız gerekmektedir. Çünkü şeker bilindiği üzere kilo aldırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu maksatla kilo vermek adına kullandığın çaylara asla şeker atmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.