Zayıflatan yeşil detoks

Diyet

yesil-detoks
Yaz yaklaşırken çoğumuzu bir panik hali alır. “Nasıl kilo vereceğim?” cümlesi kafamızı kurcalarken internetten araştırmalar yapmaya başlar, uzun zamandır bakmadığımız diyet kitaplarına bakarız.

Her ne kadar kısa sürede çok kilo vermenin iyi bir şey olmadığını bilsek de en etkili diyetlere bakıp kendimize en uygun olanı seçmeye çalışırız. İki amacımız vardır: Birincisi yazın bikinilerin içinde güzel görünmek ikincisi ise kışın aldığımız kilolardan hızlıca kurtulabilmek.

Ancak bir diyete başlamadan önce yapılması gereken önemli bir şeyi biz size hatırlatalım: Detoks. Detoks, vücudun alışılagelmiş düzenini birkaç günlüğüne bozarak sizi diyete hazırlar. Aynı zamanda vücuttaki şişliklerin atılmasını sağlayarak daha makul bir kiloda diyete başlamamıza yardımcı olur.

Detoks denildiğinde akla ilk olarak yeşil renk geliyor. Sağlık fışkırıyor sanki yeşilden. İşte bu detoks içeceği de tıpkı öyle.

Malzemeler
1 su bardağı su
1 adet salatalık
1 adet avokado
4 yaprak ıspanak
5 yaprak nane

Nasıl hazırlanır
Tüm yeşillikleri blenderdan geçirin. Suyu blenderın içine ekleyin ve tekrar karıştırın. Üzerine parçalanmış ceviz ya da badem serpin. Arzu ederseniz 1 çay kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.