2024 Aslan Burcu Yıllık Yorumu

Burçlar

2024 Aslan Burcu Yıllık Yorumu

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, “Sınandım, öğrendim ve bitti” dediğiniz yerde bu öğrendiklerinizi kullanacağınız birçok durumla karşılaşabilirsiniz. 2024, yaşadığınız her şeyin kazancını size göstermeye geliyor. Artık kazanmaya başladığınızda amacınız bunun sürdürülebilir olması, kalıcı olmasını sağlamaktır. Bir şeylerin sabit bir noktada yer almasını her zaman sevdiniz. Ancak bu kez o bir şeyler de onların yer alacağı noktalar değişecektir. İsteyerek olması ya da olmamasına takılmamalısınız. Sizin isteğinizin ya da beklentinizin her zaman geçerli olamayacağını deneyimlediğiniz için şimdi yeni deneyimlere bakmalısınız.

Her şeyin bir zamanı vardır! Sabırlı ve makul olun

Plüton’un Kova burcuna geçişi ve yılı burcunuzdaki bir Dolunay ile açıyor olmanız, bu ve diğer konulardaki tüm hesapları kapatacaktır. Önemli bir farkındalık dönemi olabilir. Kendinizi ifade etme yöntemlerinizi, seçtiğiniz yerleri ve insanları etkileyeceğini söylemek mümkün! Sizin aksini düşünmeniz sonucu değiştirmez ama süreci zorlaştırabilir. Bu zorlukla uğraşmak yerine geliştirebileceğiniz özelliklerinize, yetilerinize ve ilişkilerinize zaman ayırmalısınız. Durağan ve sönük hissedebilirsiniz. Harekete geçmek, ilgi görmek ve bir şeyler üretmek konusunda özgüveniniz darbe yemiş olabilir, sindiremeyebilirsiniz. Her şeyin bir zamanı vardır. Sabırlı ve makul olun. Mart ve Nisan aylarında gökyüzündeki ateş yüksekliği ve Koç Yeni Ayı, size neden sabırlı olmanız ve şimdi düğmeye basmanız gerektiğini anlatacaktır. Karşılaştığınız engellere, yolunuzu kapatanlara karşı duruşunuzu değiştirin. Amacınız birilerine karşı koymak değil, isteklerinize kucak açmaktır. Kendinizi bu yönde yetiştirdiğinizde, hem çevrenizdeki insanların tepkilerini değiştirmesini sağlayacak hem de daha iyi, temiz bir zeminde ilerleyebileceksiniz. Çevresel faktörlerin insan hayatı üzerindeki olumsuz etkilerini bilmek için çok iyi psikoloji bilgisine gerek yoktur. Bizzat yaşadıklarınız, yaşattıklarınız bu konuda size çok fazla detay verecektir. Bu yüzden özgüveninizi, imkanlarınızı doğru değerlendirmeye çalışın.

Çevrenizle daha uyumlu, yapıcı, dengeli ilişkiler kurmak size çok iyi hissettirebilir

Yeni yerler görmek, iş ya da keyfi amaçlı seyahatler planlamak, bunu yapmadığınız için neler kaybettiğinizi görmek adına bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde kiminle tanışacağınızı, o insanlardan neler öğreneceğinizi, bu öğrendiklerinizle hangi işlere yönelebileceğinizi bilemezsiniz. Bilmek için biraz buna odaklanmaya ne dersiniz? Çevrenizle daha uyumlu, yapıcı, dengeli ilişkiler kurmak size çok iyi hissettirebilir. Sınırı bilemediğiniz için kaybettiğiniz, geç kaldığınız durumlardan çıkardığınız dersleri hatırlayın. Bakış açınızı değiştirin. Eğitimler alın, kitap okuma alışkanlığınızı geliştirin, sosyal medyayı daha aktif ve sonuç odaklı kullanın, teknolojiyi hayatınıza dahil edin. Küçük adımların büyük yolları aşmaktaki rolünü es geçmeyin. Hem zaten Osho ne demiş: Hayat küçük şeylerden oluşur, sen seversen büyük olurlar! 2023 yılının yaz aylarını düşünün, Ekim ayındaki Terazi Güneş Tutulmasını bir kez daha hatırlayın. Yapmanız gereken işleri orada düşündünüz, bunun fırsat ve gereklilikleri o zaman karşınıza çıktı. Peki ne kadarını uygulayabildiniz, ne kadarını uygulamak için zemin oluşturabildiniz? Bu sorulara objektif cevaplar verin. Jüpiter’in İkizler burcuna geçişi ile beraber hayatın anlamı değişebilir. Geniş kitlelere sesinizi duyurabilirsiniz. Bir fikrin nasıl büyüyeceğini görmek için, bir fikir bulun, onu geliştirin ve doğru kaynaklarla sunun. Kariyerinizde, toplum içinde beklentilerin ne yönde olduğunu iyi anladıysanız şimdi buradan kendinize ve çevrenize yeni bir saha kurabilirsiniz. Mayıs ayı itibariyle yaz ayları bu anlamda enerjinizi ve zihninizi parlatacaktır. Söylemek istediklerinizi söyleyebilirsiniz. Duygusal ilişkilerde, kreatif çalışmalarda, sınırlarınızı değiştirmenize olanak sağlayacak etkiler altındasınız. Buradaki sınırlar sadece mecazi değil, her anlamda. İhtiyaçlarınızı ve sorumluluklarınızı iyi değerlendirin. Bunları iyi bildiğinizde insanların da size nasıl geldiklerini görebilirsiniz. İnsanlara size gelmeleri için nedenler verin. Ön planda olmanın getirilerini fark edin.

Dürüst, güvenilir, vizyonlu, gelişime açık konular ve insanlar önceliğiniz olabilir

Karakteristik özellikleriniz size her daim bir şeylerin öncüsü olma dürtüsü verebilir. Bunu yoğun hissedeceğiniz Ağustos, Eylül, Ekim ayları şans sizden yana olsa da işinizi şansa bırakmamalısınız. Merkür’ün burcunuzda geri hareket yapması, neyi başlatacağınıza neye öncülük edeceğinize dair uzun araştırmalar yapmanızı gerektirebilir. Doğru anladığınız, gerçekten ihtiyaç duyduğunuz, yetenekli olduğunuz ve bunu kullanabildiğiniz konular bu şansı arttırır. Kriterlerinizi bu şekilde belirleyebilir ve ona göre değerlendirme yapabilirsiniz. Taşlar yerine oturur. Peki bu yer neresi olmalı? Siz taşla beraber bunu da düşündüğünüzde her şey lehinize çalışır. Dürüst, güvenilir, vizyonlu, gelişime açık konular ve insanlar önceliğiniz olabilir. Ama hepsinden önce siz kendinize bu vasıfları eklemiş olacaksınız. Ay Düğümlerinin Aslan-Kova hattına geçişi, 2026 yılında olsa ve daha çok zaman varmış gibi görünse de, Plüton’un, Mars’ın destekleri sizi aslında buraya hazırlıyor. Ne kendinizden kurtulmaya çalışın ne de olduğunuz gibi kalın. Hayatta her şeyin bir dönüşüm içinde olmasını kabul ederek kendi dönüşümünüzü başlatın. “Dönüşüm muhteşem olacak” cümlesini her zamankinden etkili bir duruşla ve bunun altını dolduracak niteliklerle söylemek, büyük fark yaratır. Farklılıkları ve bunların gereklerini şimdiden öğrenin.

İşinize, sosyal beklentilerinize, ekonomik birikimlerinize göre hareket etmelisiniz

Yaşam alanlarınızla ilgili değişiklik kararları, eşinizin/ailenizin desteği ya da öncülüğü ile alınabilir. Ekim ve Kasım ayları gezegenlerin Akrep burcuna geçişi bu süreci daha fazla gündemde tutabilir. İşinize, sosyal beklentilerinize, ekonomik birikimlerinize göre hareket etmelisiniz. Lüks, pahalı tüketim değil iyi yaşamdır. İyi bir yaşam içinde misiniz, hayatı yaşıyor musunuz? “İyi”yi nasıl tanımlıyorsunuz? Kendinize çok fazla soru soracağınız bir yıl olabilir. Hiç sormadığınız, hep kaçtığınız bu sorular hayatınızı büyük oranda şekillendirecektir. Artık korkmuyorsunuz. Bu cümleyi de sıkça tekrarlayın. Evinizde iyi hissetmek, ailenizle iyi ilişkiler kurmak için bunların önemli olduğunu da unutmayın. Bu yüzden pek çok şeyi feda edebilirsiniz. Akıllıca ve üzerine iyice düşünülmüş planlar, sizi zararlardan koruyacağı gibi yeni kazanımlara ve faydalara açık hale getirebilir. Yenilendikçe, yeneceksiniz. Gücü hissedin!

Mutlu yıllar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.