2024 Oğlak Burcu Yıllık Yorumu

Burçlar

2024 Oğlak Burcu Yıllık Yorumu

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, her sene yeni yıl sizinle başlıyor ama bu kez sizin başlangıcınız gündem olabilir. Kendinizi bu gündemlere hazırlamalısınız. Bakın, bu satırlar bile ne kadar hızla başladı ve ilerliyor. Yılınız da, yaşamınız da bu hızı yakalayacak. Gerçekler değişmeyebilir ama sizin gerçeklere nasıl baktığınızı, buradan ne kurallar ve düzenler çıkardığınızı değiştirmeniz gerekebilir. Maddi olarak güçlü ve güvenli alanlar kurmakta bu durum etkili olabilir. Ama ya etkilerin değişmesi gerekiyorsa? Ya, o seçtiğiniz alanların değişmesi gerekiyorsa? Bunlar üzerine fazlaca kafa yorabilirsiniz. Ne yapacağınızı bilemediğinizi hissettiğinizde bunun kısa süreli olacağını ve Plüton’un burcunuzdan çıkıp Kova burcuna çıkarak sizi desteklemeye devam edeceğini unutmayın.

Geçmişte neler yaşadığınızı değil, buradan nasıl bir “siz” inşa ettiğinizi düşünün.

Size çok taş atıldı, bu taşları kullanarak neler yapabileceğinizi düşünün. Kendinize yeni alanlar ve değerler bulabilirsiniz. Çünkü bulmanız gerektiğiyle ilgili mesajlar alacaksınız. Hayatınızı belli bir alanın, konunun dahilinde sürdürmek için şartları zorlamayın. Başka şeylere ihtiyacınız var. Mutlu olmaya, iyi hissetmeye, özgürleşmeye… İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek birçok imkanınız varken, varlık içinde yokluk çekmeyin. Gezegenlerin burcunuzda ilerleyeceği ve sizi destekleyeceği Ocak ve Şubat ayları bu imkanları görmeniz ve kullanmanız için seferberlik ilan ediyor. Özellikle Şubat ayı sonundaki Başak Dolunayı ile beraber her şey daha görünür ve net bir hal alacaktır.

Farkında olmadığınız ya da planlamadığınız bir enerjinin açığa çıkması sizi şaşırtabilir. Bu şaşkınlık ilk başta doğru kararı vermenizi, büyük resmi görmenize engel olabilir. Ama engeller aşılmak içindir. Kendinize ve başkalarına koyduğunuz bu engelleri aşıyorsunuz. 2023 yılındaki Ay Düğümleri değişimi, sizi de büyük ölçüde değiştirecek. Ev hayatı ve aile konuları ön planda olabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Sevmeye, iyi yaşamaya, birlik olmaya ve anı yakalamaya karşı daha cesur olduğunuzu göreceksiniz. Başta bahsettiğimiz ihtiyaçlardan bir kısmı, burada önünüze gelebilir. Nisan ve Mayıs ayları, sadece hava sıcaklığını değil sizin kalbinizin ve evinizin sıcaklığını da yükseltecektir.

Aşk hayatınız, mutluluk beklentiniz, hedefleriniz konusunda yeni şeyler konuşabilirsiniz.

Boğa Yeni Ayı ve Merkür’ün Boğa burcuna geçişi, bu konuşmaların zeminini hazırlıyor. Çünkü iyi bir zemin sizin için en büyük mutluluk! Bunu görebildiğinizde daha mutlu olabilirsiniz. O yüzden hayal etmekten vazgeçmeyin. Emekleriniz bu hayale hizmet edecektir. Emek ve hizmet demişken, finansal anlamda da bunları deneyimleyebilirsiniz. Güçlü ve yeni yatırımlar, iş planları, hayalinizdeki işi kurma konusunda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Jüpiter’in bir gezegenden çıkıp diğerine geçtiğinde ödüllerini verdiğini düşünüce, bu fazlasıyla mümkün olacaktır. İş bulmak, çalışmak, bir şey üretmek ve sunmak konusundaki istekleriniz için şans yönünü size çeviriyor. Yeteneklerinizi kullanın, bunu yapmanızı kolaylaştıracak insanları bulun ve iletişim biçiminizi geliştirin. Sıhhi konularda da olumlu etkiler altındasınız. Rahatsızlıklarınızı hızla aşabilirsiniz. Ancak bu hız size beklenmedik küçük kazaları ya da kilo problemlerini de getirebilir. Jüpiter’in her şeyi büyüttüğünü bilerek ilerlemenizde fayda var.

Yaz aylarında burcunuzda Yeni Ay ve iki Dolunay yaşayacaksınız.

Klasik bir astrolojik yorum gibi görünse de, siz bu klasiklerin dışına çıkıyorsunuz. Ektiklerinizi biçeceksiniz elbette ama ne ekeceğinizi bir kez daha düşüneceksiniz. Hislerinizi ve planlarınızı kontrollü bir şekilde ilerletin. Bu sizi yanlış ilişkilerden ve bağımlılıklardan koruyabilir. Evlilik ve ortaklıklara olan meyliniz size bu anlamda yeni kararlar aldıracaktır. Tanışacağınız insanlara nasıl bir gözle, nasıl bir açıyla bakacağınızı netleştirin. Bu sayede yapmak istediklerinizi, yaşayacaklarınızı neticelendirmek daha kolay olacaktır. Plüton’u tamamen uğurlamadınız. Eylül ayında geri hareketin burcunuzda devam edecek olması, geriye dönüp bir kez daha bakmanızı isteyebilir. Gücünüzü, imkanlarınızı, sevginizi nasıl kullandınız? Bu uzunca bir düşünme dönemi değildir. Düşünün, görün ve ne yapmanız gerektiğini planlayın. Zaman kısa, bakın Ekim ayına ve yılın sonuna geldiniz bile. Bu yazıyı hangi tarihte okursanız okuyun, o sona hızlıca geleceksiniz. Bu yüzden zamanı, hislerinizi fark ederek yaşamalısınız. Önceliklerinizi yenileyin ve bu yenilikten rahatsızlık duymayın. Canlanmak, rahatsızlığın olduğu yerde mümkün olmaz.

Para kazanmak kolaydır. Peki bu para size neler kazandıracak?

Kendinize bu soruları sormayı ihmal etmemelisiniz. Konuşmayı, düşünmeyi, bir sonraki adımı planlamayı bu sorularla mümkün kılabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Satürn’ün geri hareketi bitirip Kasım ayında ileri harekete geçişi, eksiklerinizi kapatacak. Hatta popüler tabirle “Satürn size iyi gelecek, yaralarınızı saracak” da demek mümkün! Bazı sorgulamalar yapabilirsiniz. Çevrenizle, yakınlarınızla, okuduğunuz kitaplarla, hatta kullandığınız cihazlarla ilgili olabilir. Çünkü bunların tamamına ilgi göstermeniz, bu alanları iyileştirmeniz ve burada neler yaşandığını görmeniz gerekiyor. Duyar ve farkındalık konusunda bildiklerinizin dışında bir şeyler öğrenebilirsiniz. Bu öğrendikleriniz, yılın son gününde gerçekleşecek Oğlak Yeni Ayının temellerini oluşturabilir. Bir yılbaşı efsanesi olarak “nasıl başlarsanız öyle gider” diyelim. Mücadele sadece savaşmak değil, kazanmaktır. Sevin ve bağ kurun. Bağ kurduğunuz iyi şeyler, sizi hep peşinden sürükler. İyi şeyler… Bunu unutmadan ilerleyin.

Mutlu yıllar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.