2024 Terazi Burcu Yıllık Yorumu

Burçlar

2024 Terazi Burcu Yıllık Yorumu

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, hayatta her şeyin mümkün olabileceğini ve bu mümkünlüğün bir kısmını da bizzat kendi çabanızla ortaya çıkarabildiğinizi gördüğünüz bir 2023’ün ardından; sadece takvimin değil sizin de değişeceğiniz bir 2024 sizi karşılıyor. Kendinizle ilgili bazı konuları keşfettiniz, “yapamam” dediklerinizi yaptınız, tahmin etmediğiniz çıkışlarınız oldu. Bu çıkışlar olumsuz anlamda, öfke yoluyla değildi her zaman. Hakkınızı bilmeyi ve istemeyi, kendinizi düşünmeyi, hislerinizin altında yatan gerçek nedenleri bulmayı deneyimlemek hayatınız için bir dönüm noktası oluşturdu. Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksındaki ilerleyişi, size bunun gibi daha birçok nokta getirecektir. Bu gelenleri nasıl karşılayacağınızın zeminini yılın ilk zamanlarında daha iyi oluşturabilirsiniz.

Plüton’un Kova burcuna geçişi, herkes gibi sizi derinden etkileyecek.

Bu etki bir değişim etkisidir. Bazı kıyaslamalara gidin. Neler umdunuz, neler yaşadınız? Yaşadıklarınızı, yaşayacaklarınızı değiştirmek her zaman mümkün olmayabilir. Ama ne umacağınızı değiştirmek konusunda her zaman bir şansınız olacak. Bu yıl o şans hep sizinle, sadece doğru ve yerinde kullanmanız gerekecek. “İnandığım doğrular değil, insanlar değişti” sözü bir insan olsa, bu kesin bir Terazi insanı olurdu. Çünkü sizin doğrularınız da değişiyor. Bu konuda daha fazla direnç göstermeyin, hoşgörü adı altında korkaklığa kapılmayın. Kaybedeceğiniz ilişkilerin, işlerin ve imkanların endişesi sizi yeni kazanımlardan uzaklaştırır. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün de Şubat ayında Plüton’un yanına gelmesi, farklı insanları ve konuları hayatınıza hızlıca dahil edebilir. Tabularınızı yıkmalısınız. Bunu siz kendi elinizle yapmazsanız, başkasının yapmasından rahatsızlık ve acı duyabilirsiniz. Her şey lehinize olabilecekken ve oluyorken, neden acı duyasınız ki? Özgür, mutlu, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendini geliştirebilen insanlardan ilham alabilirsiniz. Ya da bu ilhamın kaynağı siz olabilirsiniz. Her halukarda iyi ve kaliteli bir iletişimle, kendinizi olduğunuz yerden daha ileriye taşıyabileceksiniz. Yer ve taşımak demişken, kalıcı düzen kuracağınız taşınmalar ve iş, eğitim planları, ilişkiler gibi konular da gündeminize gelebilir.

İkili ilişkilerde bir denge kurma arayışı, hayatınızda hep oldu olmaya da devam edecektir.

Bu sizin için hep gidilecek bir yol gibidir. Bazen yolun değil ama gidişin değişmesi gerekebilir. Mart ve Nisan ayındaki Terazi-Koç tutulması size bu gidişin değişeceği noktaları net bir şekilde gösterebilir. Tamamlanıyorsunuz. Adil olma ve huzur arayışınızı, kendinize yöneltmelisiniz. Kendinizi kabullendirmek içinsolmadığınız, olamayacağınız biri gibi davranmayın. Bu terk etmeniz gereken davranışların başında geliyor. Uyumlu olmak, iyi hissetmek ve hissettirmek çabanızı buna değer yerlerde ve insanlarda devreye sokmanızda fayda var. “Nasıl anlayacağım?” sorusunun cevabını da bu etkiler altındayken alabileceksiniz. Kendinizi yenileyin. Bu yeni halinizi bozacak konulardan, davranışlardan, ortamlardan uzak durun. Bu gelişime kapalı olmak değil, tam tersine gelişiminize hizmet etmektir. Çünkü orada olmadığınız her şey bu gelişimi destekler.

Duyarlı ve hassas görüşünüzü, niyetlerinizi ve çabalarınızı herkese kopyalamak gibi bir misyon edinmemelisiniz. Eğer edindiyseniz, bu düşünceden hızlıca çıkın. Sağlıklı bir birey, kendisi gibi olanı bulmakta zorlanmaz ve bu durum onun ilişkisini de sağlıklı hale getirir. Evlilik, ortaklık gibi birlikteliklerde de bunu göz önünde bulundurarak hareket edin. Medeni durumunuz, kazancınız ve işiniz değişim etkilerinden nasibini alacaktır. İlerleyişiniz, bazı insanların sorun oluşturmasına neden olabilir. Bu konularda daha az ve doğru tepki işinizi kolaylaştırır. Profesyonellerle çalışmak, hakkınızı bu şekilde aramak ve kendi sınırınızı korumak yaşam kalitenizi yükseltecektir.

Başta bahsettiğimiz değişimlerle imkanları nereden nasıl bulacağınızı düşünüyor olabilirsiniz.

Hayallerinize dönüp bakın. İmkanlarınıza, yeteneklerinize ve bunlarla neler yapabileceğinizi düşünün. Jüpiter’in İkizler burcuna geçişi size hangi alanda ilerleme kaydetmeniz gerektiğini anlatacak bir sürü imkan sunabilir. İster evinizin bir odasında, isterseniz büyüyen bir ofiste yapın. Ama mutlaka becerilerinizi fark edin ve bunları kullanın. El becerisi, yazılı işler, teknolojik konular, sosyal medya gibi alanlarda çok şanslı olabilirsiniz. Deneyerek keşfedeceksiniz. Bunu “daldan dala” olarak yorumlamayın. Çok fazla konu gündeminize gelebilir, bunlardan almanız gereken ders bakış açınıız geliştirmek ve genişletmektir. İçlerinden biri, size kalıcı ve önemli kazançlar getirecek. Bu yüzden yaptıklarınızı ve kendinizi asla küçümsemeyin.

Yaz ayları bu anlamda hareketli geçebilir.

Hem ailenizden hem de çevrenizden destekler bulabilirsiniz. Yaşam standartlarınız da bu destekten etkilenerek değişebilir. Farklı bir evde yaşama, iş ya da evlilik nedeniyle taşınma, ev sahibi olma, aile bireyleriyle olan sorunları aşma noktasında asıl destek ise Oğlak burcundaki Dolunay ile gelecektir. Aceleci olmayın. Söz hakkı size gelecek. Merkür’ün burcunuza geçişi, Ekim ayındaki tutulmalar size sonbaharda neleri sonlandıracağınızı, neleri başlatacağınızı net bir şekilde gösterecektir. Bu yazıyı okuduğunuz dönem ve o anki ruh haliniz, 2025 yıllık yorumlarını okuduğunuz ruh halinizden çok başka olacak. Objektif olun, hayatınızda olup bitenleri doğru anlayın ve kararlarınızı bu şekilde verin.

Göreceksiniz, karar vermeniz düşündüğünüz kadar zor olmadığını sağlıklı bir zihinle, huzurlu bir kalple, arınarak güzelleşip parlamış bir hayatla karar verebildiğinizde göreceksiniz.

Hissettiğiniz özgüvenin, sadece bir histen ibaret olmadığını Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile beraber daha iyi anlayabilirsiniz. Kasım ve Aralık aylarını, yeni yıl ve gelecek planlarınızla geçirebilirsiniz. Kendi hayatınıza öncü oluyorsunuz. Egonun, gücün, kabul görmenin, ilgi odağı olmanın keyfine varabilirsiniz. Dengeli kullanmak konusunda siz zaten tecrübelisiniz, o yüzden bunun da dengesini de en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Çünkü kullanmadığınızda başlattığınız her şeyin sonunu da getirebileceğinizi unutmayın. Çevrenizle olan etkileşimleriniz artabilir, dikkat çekebilirisniz. Davranışlarınızla, kurduğunuz bağlarla, yaptığınız işlerle, topluma kazandırdıklarınızla bu dikkatin ne yönde olduğunu siz belirleyeceksiniz. Bir ikon olmak, ileride geçmişe dönüp baktığınızda sizi mutlu etmez mi? Kesinlikle eder, o zaman gösteri başlasın…

Mutlu yıllar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.