2024 Boğa Burcu Yıllık Yorumu

Burçlar

2024 Boğa Burcu Yıllık Yorumu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, her konuda aynı kalan duruşunuzun geldiği noktaya şaşıracağınız bir yıla giriyorsunuz. Yaşadıklarınızın farkına varacağınız, karşılaştığınız insanları ve olayları daha farklı bir gözle analiz edeceğiniz dönemlerden bahsetmiştik. O dönemleri halihazırda yaşamaya devam ederken neler öğrendiğinizi ve neler uyguladığınızı, bunların sonuçlarıyla beraber daha iyi anlayacaksınız. Ön planda tuttuğunuz konuların dışında, hayatın ve bazı isteklerinizin getirdiği gündemlerle de ilgilenebilirsiniz. Para kazanmak, iyi standartlarda yaşamak, her konuda kaliteden dem vurmak kadar bunları nasıl yapacağınızı da önemseyebilirsiniz. Bu önemseme diğerlerinden farklı olabilir, çünkü bulduğunuz ve uyguladığınız yeni yöntemleri geliştiriyorsunuz. Bu gelişim halinin size yeni kapılar açmasına hazır olun! Yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Buna mecbur kalacağınız kariyer gündemleri, önünüze çıkan iş fırsatları, hayatınıza aldığınız insanlar bu hedeflerde belirleyici olabilir. Sizin için her şeyin belirgin ve kalıcı olması önemli olduğu için, bu hedefler ilginizi kolaylıkla çekebilir. Kendinizi kabullendirmek, sesinizi duyurmak, “ben de varım ve bunu yapıyorum” diyebilmek konusunda daha cesur olabilirsiniz. İnsan kendi kıyısında olup biteni anlayamaz ve bu yüzden karşı kıyıya geçmek durumunda kalır. Kendinizi karşı kıyıdan görüp neler yaşadığınızı, ne hasarlar aldığınızı, elinizde nelerin kaldığını daha iyi anlayacaksınız. Bu da her şeyin dönüşmeye başladığı yer olarak tarihinize geçecektir. Aslan Dolunayı ve hemen karşısına, Kova burcuna geçen Plüton, bu cesaretin altını dolduracaktır. Deneyimleriniz gelişiyor. Ocak ayında bunları doğru analiz etmek, geliştirmek yılın kalan zamanını daha verimli geçirmenizin ön koşulu olabilir.

Gücünüzü, enerjinizi, aklınızı kullanacağınız alanlar size duygusal ve sosyal açıdan yeni kapılar açabilir

Düzenli bir emeğin değiştiremeyeceği ve mutlu etmeyeceği hiçbir durum yoktur. Bunu kişisel alanlarınızda net bir şekilde yaşayabilirsiniz. Jüpiter’in burcunuzdan ayrılışı, beraber geçirdiğiniz süre boyunca elde ettiklerinizi kazanca dönüştürecek fırsatlar getirebilir. Bu fırsatları başka yerlerde arama ve bulma konusunda kendinizi ikna etmiş olmanızın, Uranüs’ün öğretilerini kullanmanızın ekmeğini yiyebilirsiniz. Ekmek demişken, sağlığınız ve fiziksel durumunuz konusunda da iyi sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. İyi hissetmek, zinde olmak her zaman önceliğiniz olmaya devam etmelidir. Alışkanlıklarınızdan ve karakterinizden zaman zaman rahatsızlık duysanız da, içten içe bir pişmanlık hissetseniz de bu davranışları nasıl kullanmanız gerektiği konusunda kendinizi geliştiriyorsunuz. Her şey fiziksel ve somut sonuç vermez, bazen aklınızdan geçenlerin geçip gittikleri yolu fark etmeniz de bu gelişimin bir parçasıdır. Bu farkındalığı canlı ve yüksek tutmak, karşılaştığınız fırsatları değerlendirmenizi kolaylaştırabilir. Odağınızda birçok fikrin ve insanın olabileceği dönemler görebilirsiniz. Seçiminizi, ihtiyaçlarınıza ve hayatın getirilerine göre yaparak harekete geçmelisiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün yeniden başlamasından feyz alarak Nisan ve Mayıs aylarını şimdiden doldurun. Planlarınız, sonuç almak istedikleriniz için bu zamanlar önemli olabilir. Özellikle Nisan ayındaki Akrep Dolunayı, Mayıs ayındaki Boğa Yeni Ayı sizi bu planlardan alıkoyacak konuları fark edip onlardan kurtulmak konusunda destekleyecektir. Ekonomik ihtiyaçlar, duygusal beklentiler ve hayatın genel akışı konusunda her şeyin arınıp şeffaflaşması üzerinizdeki yükü hafifletebilir.

Bazen sabit sandığınız dağların bulutlar gibi gelip geçtiğini görebilirsiniz

Kime güveneceğinizi, kiminle alışveriş yapacağınızı seçmek konusunda yeni düşünceler oluşturabilirsiniz. Arkanızdan dönen oyunları fark etmek, sizin sakinliğinizin nasıl suiistimal edildiğini bilmek, hakkınızdaki yanlışları düzeltmek için hep bir bir fırsattır. Bunun üzüntüsüne kapılıp zaman kaybetmemelisiniz. Üzüntünüzü görün, nedenini anlayın ve bu nedeni ortaya çıkaracak durumları önlemek için çalışın. Bu önlemler başkasına savaş açmak yönünde değil, kendinizle barış halinde olma yönündedir. Çünkü kendi ile baş başa kalamayan, kendi ile zaman geçiremeyen, kendi ile uğraşamayan tüm bunları başkasıyla yapma, yaşama gayretine düşer. Bu gayret de bir süre sonra sizi güçten düşürür. Bu gücünüzün farkında olun ve gayretinizi kendinize saklayın. Kendinize arkadaş seçerken, bir ortama dahil olurken de bunu baz alarak hareket ettiğinizde arkadaşlarınız, paydaşlarınız sizin sınavınız değil biletiniz, ödülünüz olur. Bazı ilişkileri bitirme kararı alabilir, küslük dargınlık yerine bazı insanların kalbinizdeki yerini değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Size mental ve fiziksel açıdan iyi gelmeyen hiçbir şeyin bir yüke dönüşmesine olanak tanımayın. Aynı şekilde, siz de bir başkasına bu yükün bir nedeni olmayın. Zaten kendini geliştiren ve yaşadıklarının etkisini gören biri başkalarına olan davranışlarını da buna göre düzenleyecektir. Bu düzenin dışında kalanları ayrıştırıyorsunuz. Hayır işleri, deneyimlerinizi başkalarına aktarma ya da başkalarının deneyimlerinden yararlanma, toplumsal hareketlilik oluşturacak çalışmalarla ilgilenebilirsiniz. Psikolojik olarak ayağa kalkmak, bedeninizi de hareketlendirecektir. Doğru ve sağlıklı rutinler edinmek, kötü alışkanlıkları terk etmek, günü daha verimli kullanmak, evinizle ilgilenmek ve aile ilişkilerinizi düzene koymak adına adım atabilirsiniz. Bu konuda Temmuz ve Ağustos ayında, gökyüzü size tüm olanakları sunacaktır. Bazen kolaylıkla, bazen zorlukla… Dikkatinizi oraya verin.

Hangi dürtünün sizi nasıl etkilediğini düşünebilirsiniz

Manipülasyona, duraksamaya, önünü arkasını düşünmemeye ya da önemsememeye iten durumları görmek bir kurtarıcı olabilir. Bunu, imkanınız elvermiyorken yüklü harcamalar yapmanın size getireceği zararlar gibi düşünebilirsiniz. Bir işe yönelmek, bir konuda eğitim alıp profesyonelleşmek isteyebilirsiniz. Ancak bu konudaki yeterliliğinizin önemli olduğundan emin olmalısınız. Güzellik, bakım, kişisel gelişim, sağlık gibi hem fiziksel hem de mental gelişim sağlayacak alanlara yönelecekseniz gerekli donanıma sahip olmak için çalışmalısınız. Bu anlamda seçici olmalısınız. Mantığınızı kullanırken bunun aynı zamanda geliştirilebilir, zamana ve ihtiyaca göre uyarlanabilir olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu işe sezgileri katmanın, olayları sadece maddi olarak ele almanın gerekliliğiyle tanışabilirsiniz. Eylül ayı, Ay Düğümlerinin Balık-Başak aksına geçişi konusunda bir ön gösterim yapabilir. Burada ne gördüğünüze, zihninizden ne geçirdiğinize, hayatınız için ne istediğinize odaklanın. Gereksiz konular ve uğraşlar, insanlar hayatınızdan çıktığında diğerlerine uyum sağlamak kolaylaşır. Her şeyin bir şekilde zorlaşabildiği bu sistemde, bu tarz kolaylıkların destekçisi olmanızda fayda var.

Yanıldığınızda, yenildiğinizde baştan başlamak yerine olduğunuz yerden devam ederek hareket etmelisiniz

En başa dönmek için vaktiniz olmayabilir, vaktiniz olsa da o esnada bazı fırsatlar kaçabilir. Evinizi, aile yaşantınızı, insanlarla olan ilişkilerinizi, koşullarınızı ve yaşam standartlarınızı önemsiyor olmanız bunun bir gerekçesi olmamalıdır. Tam tersine, yine bunları düşünerek artık bulunduğunuz zamanın etkilerini anlayarak hareket etmeniz gerekebilir. Kasım ayındaki Satürn ileri hareketi ve burcunuzdaki Dolunay, seçimleriniz ve bunların altyapısı noktasında size önemli dersler verebilir. Potansiyeli taşıyor olmanın yetmediğini göreceksiniz. Aynı zamanda bunu nasıl kullanacağınızı da… Objektif olun, gerçekçiliğinizi kendinize de yansıtın. Yüzleşip anlaşabildiğiniz, kabul edip geliştirebildiğiniz her şeyin size getirileri olacaktır. Amacınız bu getirileri elde etmek, somutlaştırmak değil; bu getirileri yaşamanıza dahil ederek ilerlemek olmalıdır. Yani klasik tabirle, varış noktası yerine yolun kendisini önemsemelisiniz.

Mutlu yıllar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.