2024 Yengeç Burcu Yıllık Yorumu

Burçlar

2024 Yengeç Burcu Yıllık Yorumu

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, her zaman geçmişe bakıp orada yaşadıklarınızı düşünerek ilerleseniz de, bu yıl 2023’e baktığınız gibi olmayacaktır. Bu, hepsinden farklı! Yaşadıklarınızı değil, bunlara verdiğiniz tepkiyi; işinizi değil kendinizi nasıl geliştirdiğinizi görecek ve anlayacaksınız. Hissettiğiniz duygunun adını koymakta zorlansanız da, bunun cesaret olduğu ve size her şeyi yaptırabileceğini gördünüz. Şimdi bu gördüklerinizi hafızanızda tutun, kendiniz de sıkı tutunun: 2024’te bunu devam ettirme şeklinize siz bile şaşırabilirsiniz. Daha akılcı, daha sağduyulu, daha kendiyle barışık birine dönüşmenin ağır bedellerini ödemiş olabilirsiniz. Bunları kullanmalısınız. Çünkü hiçbir bedel boşuna değildi. Çalışmak ve bunu geliştirerek yapmak, bu imkanı bulabileceğiniz sektörler seçmek, evinizden/kalıplarınızdan çıkmak adına önemli fırsatlarınız olacaktır. Hakkınızdaki yanılgıları değiştiriyorsunuz. Ancak önceliğinizin insanların değil, sizin kendinizle ilgili fikirlerinizi değiştirmek olduğunu unutmayın. Bu önünüzdeki tüm engelleri kaldırmanıza büyük destek verecektir. Duyguları yaşama konusuna yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz. Bunu yapmadığınız günlerin acısını iyi biliyorsunuz. Bildiklerinizi unutmayın ama onlara da takılıp kalmayın. Sezgilerinizi mantıklı bir zemine oturtmak, gerçek nedenler ve istekler üzerinden hareket etmek, farkında olarak ilerlemek bu konudaki tutumlarınızı ve aldığınız karşılıkları değiştirecektir. Ocak ve Şubat ayları, tüm tedirginliği alıp götürecek etkilere sahip! Zaman akıyorken buna nasıl bir yön vereceğinizi, o yönün sizde nasıl bir iz bırakacağını iyi seçmelisiniz.

Plüton’un Kova burcundaki seyri size başınıza gelenleri anlama ve yönetme konusunda yeni yöntemler öğretebilir

Hayat size taş attıysa siz ondan yol yapma düşüncesinin ötesine geçiyorsunuz. Taştan sadece yol yapılmayacağını, üzerine düşünülecek farklı imkanların da olabileceğini göreceksiniz. Hayallerinizden korkmayın. Çalışmak kadar işinizi geliştirebilmek de kazancınıza etki edecektir. Tek düzelikten, geleneksel yöntemlerden sıyrılmalısınız. Ekonomik bir düzenleme yapmanız gerektiğinde, geçmişten bir yükle devam etmeniz zorlaşabilir. Bu yüzden öncelikle mevcut ödeme ve borçlanmaları düzene koyun. Geçmişin yükünün geleceğinizi zora soktuğunu bir kez daha deneyimlemenize gerek yok. Size öğretilenin, size dayatılanın, size sunulanın dışında da düşüncelere sahip olmalısınız. Bu konudaki endişelerinizi aşmak adına yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Direnmeyin, kabul edin. Şartları zorladıkça yapabileceğiniz farklı işler, hissedebileceğiniz farklı duygular olduğunu da göreceksiniz. Yöneleceğiniz alanları doğru seçtiğinizde ailenizden, sevdiklerinizden ve beraber hareket ettiğiniz insanlardan da bunun desteğini görebilirsiniz. Yani aslında yalnız değilsiniz, kabuğunuzdan çıktığınızda fark edeceksiniz. Arkanızda önemli desteklerini hissedeceğiniz insanlarla tanışabilirsiniz. Tanınmış, lider ya da yönetici pozisyonundaki kişiler, sosyal medyada bir kitleye ulaşmış insanlar bu konuda size ilham olabilir. Teknolojik, psikolojik ve ekonomik konuları doğru anlamalı ve nasıl değerlendireceğinizi öğrenmelisiniz. Mart, Nisan ve Mayıs ayları bu anlamda önemli olabilir. Özellikle Koç Yeni Ayı ve Jüpiter’in İkizler burcuna geçişiyle çalışmak, fikir üretmek, eğitim almak, becerileri geliştirecek çalışmalar yapmak konusunda önemli destekler alabilirsiniz. Balık burcundaki Satürn’ün öğretilerini hatırlayın. Bunları yapmak istediğinizde nelerle karşılaştınız, neler düşünürken neler yaptınız? Taşınma, yer değişikliği, kendini savunma ve geliştirme, hak arayışları, bulunulan yerin dışında çalışma ya da hareket etme gibi konularla sıkça karşılaşabilirsiniz. Kalıcı bir düzen kurabilmek, güvende hissedebilmek adına buradan bazı fırsatlar doğabilir. Sizi bir adım ileriye taşımayacak her şeyden sıyrılmalısınız. Satürn’ün asıl anlatmak istediği budur. Hepsini birleştirebildiğinizde, karşılaştığınız sorunların bile size hizmet ettiğini fark edebileceksiniz.

Yaz ayları maddi ve manevi anlamda bir çıkış yakalamanıza yardımcı olabilir

Parlamak, iyi yerlerde ve iyi insanlarla karşılaşmak için şansınızın döndüğünü görebilirsiniz. İçinizi, hayatınızı herkese açmamanız gerektiği konusunu unutmayın. Çünkü sizinle ilgili iyi fikirleri, niyetleri olmayan insanlardan ayrışabilmeniz önemli olacaktır. Hırsın, kıskançlığın, üstüne gitmenin gerçekliğini göreceksiniz. Halının altında kalan her şey yüzeye çıkabilir. Bırakın çıksın, bırakın yaşansın. Acının içinden geçmek ondan daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ruhsal açıdan kendinizi üst seviyede tutar ve bunu geliştirmenizi destekleyecek konulara açık olursanız, bu süreci daha kolay geçirebilirsiniz. Geçirmelisiniz. Hayatınızın sorumluluğunu almak istiyorsanız, bunu destekleyecek şekilde hareket etmelisiniz. Nerede durursanız oranın manzarasını göreceksiniz. Nerede durmak istediğinizi netleştirin ve rotanızı buna göre belirleyin. Temmuz ayındaki Yengeç Yeni Ayı sizi bu rotaya göre yola çıkaracak etkiler barındırıyor. Dışarıya çıkın, sosyal olun ve konuşmaktan, istemekten çekinmeyin. Çok iyi yemek yapıyor olabilirsiniz ama birileri bunun tadına bakmazsa ne yaptığınızı bilemez, kendinizi ortaya çıkaramazsınız. Çok iyi astrolojik analiz yapıyor olabilirsiniz ama bunları okuyacak biri yoksa bir isim oluşturamazsınız. Duygusal konularda bir karar almak isteyebilirsiniz ya da hayatın sizi bu aşamaya sürüklediğini görebilirsiniz. Bu öylesine alınmış bir karar olmamalı, kendinizi mecbur hissetmemeli ya da karşınızdaki kişiyi buna mecbur bırakmamalısınız. Bir hayatı paylaşmanın birbirinize yük olduğunu hissettiğinizde, kendinizden ödün vererek günün sonunda kendinize dair bir şey bulamadığınızda vazgeçin. Sonuçta çıkmaz sokakta geri adım atmak kurtuluştur. Sevginin, evliliğin gerçek sorumlulukları ve sonuçlarını bilerek, bunları bilen insanlarla bir arada olarak bu süreci kolaylaştırabilirsiniz. Merkür Retrosunun bitişi, Mars’ın burcunuza geçişi ile beraber buradaki adımlarınız netleşebilir. Kendi hayatınızı kuruyorsunuz. Yavaş olmasına aldırış etmeyin. Çünkü geç olması değil sağlam ve kalıcı olması önemlidir. Zaten bunu fark ettiğinizde geç kaldığınızı değil, tam zamanında yakaladığınızı görecek ve ona göre yaşayacaksınız.

Güvendiğiniz için sizi pişman etmeyen, size duymak istediklerinizi değil ihtiyacınız olanı veren kişileri hayatınızda tutmalısınız

Hayatınızın çeşitli dönemlerinde bu kişileri arayabilirsiniz. Ama mumla aramak da bir seçenek… Bu yüzden hayatınıza birilerini dahil ederken, yeni gündemler ve ortamlar peşinde koşarken sizin için değerli ve önemli olanları da ihmal etmemelisiniz. Her şeyin ve herkesin yeri ayrıdır. Ve değişim, daha iyi bir versiyona geçiştir. Sizi olduğunuz halinizle destekleyen kişilere sırt çevirmemelisiniz. Yanılgılara, aldatılmalara, peri masalında ya da filmlerde gibi hissettiren ilişkilere açık olabilirsiniz. Herkes size sevgi dolu ve iyi niyetli gelebilir. Bu aşamada, sizi mutlu eden ve bir pişmanlık uyandırmayan ilişkilerinizi düşünün. Aynı hisleri, aynı paydaları bulamadığınız, adapte olamadığınız, imkanlarınızın ve duygularınızın kullanıldığını gördüğünüz arkadaşlıkların son bulması için çaba göstermelisiniz. Vazgeçmek bir vefasızlık değildir. İstediğiniz iş, aile ortamı ve sosyal hayat için bazı davranışlarınızdan, bazı insanlardan, bazı beklentilerinizden vazgeçmeniz gerekecektir. Buna şimdiden hazırlanmaya başlamanızda fayda var. Hedef koymakta geç kalmayın, bunlar için çalışın. Hiçbir kazanç durup dururken hayatınıza dahil olmaz. Kasım ve Aralık aylarındaki Oğlak burcu geçişleri ve yılın sonundaki Oğlak Yeni Ayı, size hazırlığını yaptığınız, zeminini kurduğunuz her şey için kalıcı bir başlangıç yolu açabilir. Doğru olanı yapmak ve doğru kavramını yeniden tanımlamanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerde, parasal konularda üzerinizde kara bulutlar gezindiğini düşündüğünüzde bu tanımlar işinizi kolaylaştırabilir. Başladığınız ve geldiğiniz noktayı göreceksiniz. Aradaki farkların az ya da çok olmasına değil, ne olduğuna bakın. Niteliğin ağır basacağı günlerin peşine düşün.

Mutlu yıllar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.