2024 İkizler Burcu Yıllık Yorumu

Burçlar

2024 İkizler Burcu Yıllık Yorumu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, yeni yılı yönetici gezegeniniz Merkür’ün ileri hareketine başlamasıyla karşılıyorsunuz. Bu herhangi bir ileri hareket gibi değil. Aslına bakarsanız, anlamaya çalışırsanız ve iki farklı açıdan düşünürken burada farkındalığınızı genişletirseniz sizin için de birçok ileriye dönük hareketin başlangıcı olabilir. Bir şeyleri taşımak, hayatı bunlarla şekillendirmek ve kendinize hedefler belirlemek noktasındaki durağanlığınızı yıktınız. Kimi zaman bu yıkıntıların altında kaldığınızı düşünseniz de, olayların nasıl ve neden geliştiğini anlamanız için önemli fırsatlar da yakaladınız. Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksındaki geçişi, geçmişte yaşadıklarınızı ve bunlar yüzünden şimdi yaşayamadıklarınızı gözler önüne seriyor. Bunları görmezden gelmemelisiniz. Öğrenin, geliştirin, gerektiğinde terk edin ama her adımınız mutlaka kazanmak, başlatmak ve hayatın bir ucundan tutmak adına olsun. Merkür’ün yılın ilk 3 ayındaki hızlı yer değişimleri sizin de gündemlerinizi hızlandırabilir, neticelendirmenizi kolaylaştırabilir. Ancak elinizi ayağınıza dolaştıracak durumlar da doğurabilir. Bunun dengesini yakalamak için hayatın, yaşadıklarınızın ve insanların dengesini öğrenmeniz gerekecektir. Mutlu olduğunuzu düşündüğünüz konular ya da insanlar sizi gerçekten mutlu ediyor mu? Yoksa her şey sizin çabanızla, düşünceniz ve tabiri caizse ittirmenizle mi oluyor? Daha fenası, her şey birilerinin sizi ittirmesiyle mi yaşanıyor? Bu sorulara cevap bulmak için fazla zamanınız yok. Neticede erken teşhisin hayat kurtardığı apaçık bir gerçek. Gerçekleri gözardı etmemeniz gereken, bunu başardığınızı kazanacağınız bir yılda olduğunuzun farkına varın.

El becerisi, iletişim yetenekleri, öğrenme ve ikna gibi alanlardaki hünerlerinizi bir üst segmente taşımalısınız

Plüton’un Kova burcuna geçişi, her zaman izlediğiniz yolun dışına çıkmanız gerektiğini size anlatacaktır. Geleneksel yöntemlerin ve işlerin, yüzeysel bilginin bu sefer işe yaramadığını görebilirsiniz. Hayatın sizi yeniye götürmeye çalıştığı bu süreç, eskileri ortadan kaldırabilir. Eski alışkanlıklar, iş birlikleri, bilgiler, seyahatler, insanlar… Enerjinizi farklı ve yenilikçi alanlarda ortaya çıkarmalısınız. Çok okuyacağınız, çok çalışacağınız, çok gezeceğiniz, çok farklı düşüncelere kapılacağınız için bunlara ne kadar aşina olsanız da zorlanabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi şimdiden hazırlayın. İşinizin, hedeflerinizin, sizden gelecek olana odaklanan beklentilerin bir sonraki adımını öngörebilmelisiniz. Bu enerjiyi açığa çıkarın. Jüpiter’in Boğa burcundan ayrılıp İkizler burcuna geçişi bunu gerektiriyor. Bunu, süresi belli bir hediye çeki olarak düşünün. Alabileceğiniz, yapabileceğiniz çok şey olabilir. Ancak süreniz kısıtlı ve kullanmazsanız bir sonrakini beklemek çok zaman kaybettirebilir. Kendinize, kendiniz için ne istediğinizi ve kendinize neyi layık gördüğünüzü sormalısınız. Her şey büyüyüp gelişebilir, bu yüzden seçimleriniz önemli olacaktır. Fiziksel, duygusal ve mental açıdan önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Kendinize bakın. Kilo ve sağlık problemleri, cilt ve kemik rahatsızlıkları, günlük alışkanlıklar gibi konularda Mayıs ayı öncesinde önlem almanız, olumsuz durumları azaltabilir. Başka insanların düşünceleri, yaptıkları ve hayatınız, davranışlarınız üzerine olan etkilerinden sıyrılıyorsunuz. Buranın öğretilerine kulak verin. Bir daha aynı noktaya gelmemek, aynı ilişkileri ya da sorunları yaşamamak adına bazı standartları değiştirin. Yönünüzü kendinize çevirin. Gelişiminize, sağlığınıza gösterdiğiniz özenin karşılığını bu sayede iyi yönde bulabilirsiniz. Satürn’ün Balık burcundaki seyri bu durumu zorlaştıracak bazı etkiler sunabilir. Köşeye sıkıştığınızı düşündüğünüz anda kaçmayı, kabullenip es geçmeyi uygulamak yerine ilk akla gelen bu yöntemleri değiştirin. Özellikle kariyerinizle ilgili planlarınızı güvenilir zeminlerde, güvenilir insanlarla uygulamanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayabilir. Bunun için de yine önce kendinize güvenmeniz gerekecek. Korktuğunuz, endişe ettiğiniz ya da tam olarak bilemediğiniz durumlarda kendinizi bir konuya, bir yere hapsedebilirsiniz. Bu hapsi sonlandırmalısınız. Çünkü orada kaldıkça hiçbir şeyin sizin istediğiniz gibi şekillenmediğini önemli tecrübelerle öğrendiniz. Geçtiğiniz dersi tekrarlamayın.

Dikkat ve konsantrasyon konularına eğilmeniz gerekebilir

Bu noktada kulaktan dolma, internet efsanesi bilgiler yerine bir uzman eşliğinde hareket etmeniz daha akıllıca olacaktır. Mars’ın bir süre aradan sonra burcunuza geçmesiyle beraber, Temmuz Ağustos ve Eylül ayları bu anlamda daha önemli sayılabilir. Adını koyamadığınız hisler ve enerjilerin sizi olumsuz bir duruma taşımaması için çaba sarf etmelisiniz. İçinizden gelmeyen bir şeyin elinizden de gelmesi zordur. Ancak kaostan, laf dalaşından, asılsız iddia ve dedikodudan korunmak için bu zoru başarmalısınız. Aynı anda birçok konunun gündemde yer alması, iyi bir zaman yönetimi ile avantajlı hale gelebilir. Kendinizi tek bir konuya çekmek yerine farklılıkların, çeşitliliklerin önemli olabileceğini düşünün. Belki daha önce düşünmediğiniz ya da düşünüp fırsat bulamadığınız durumları bu sayede göreceksiniz. Bu ihtimal her şeye değebilir. Bunu anlamak, değerlendirme yapmak ve bir düzenlemeye gitmek için vaktiniz olacak. Neyi fanatikleştirip neyi es geçtiğinizi gördüğünüzde, ayarları bozulan tüm konuları da fark edebileceksiniz. Yanlışın nerede olduğunu ve ne olduğunu bilmek, doğruya ulaşma sürenizi kısaltır. Hayat kalitenizi hiçbir şeyin düşürmesine, sorumluluklarınızı aksatmasına müsaade etmemenin gerekliliğini öğreneceksiniz.

İkili ilişkilerle gündeminizde üst sıralarda yer alabilir

Ne yönde bir karar vereceğinizi, insanları ve yaşadıklarınızı nasıl değerlendireceğinizi bilmek konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Ancak anlamayı, empati yapmayı öncelik haline getirdiğinizde gerginliğe, kırgınlıklara sıra gelmeyecektir. Kasım ve Aralık ayında, önemli bitiş ve başlangıçlar son şeklini alabilir. Birlikteliklerinizin, ortaklıklarınızın, hukuki boyuta ulaşan konularınızın temelinde yatan duyguları anlamalısınız. Bir ihtiyaçla değil bir bağ ile kurulan ilişkilerin sağlamlığını göreceksiniz. Bu da bir ayrışma yapmanızı kolaylaştıracaktır. Hızlı karar vermeden, abartılı tutumlar sergilememeye dikkat edin. Kendinizi oldukça cesur hissedebilir, geç kalmışlık hissini ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu size yarım kalmış her şeyi devam ettirme konusunda avantaj sağlasa da olmadık yerde son vermenize de neden olabilir. Yılı, burcunuzda gerçekleşecek Dolunay ve Yay burcunda hareket eden Merkür Retrosuyla kapatacağınızı unutmayın. Sindirerek, geniş perspektifle düşünerek, sorumluluk alarak, farkında olarak ilişkilere doğru yönü verebilirsiniz. Ya da, yine bunları yaparak sizinle ilgili düşüncelerine yön vermek isteyen kişilerin işini kolaylaştırabilirsiniz. Gereksiz ve altı boş konuşmaları, yanlış anlaşılmaları, uzlaşılamayan konuları bilginizle, pozitif bakış açınızla, yapıcı tutumlarınızla lehinize çevireceksiniz. Anlaşma ve ortaklıklar, uluslararası işlemler, danışmanlık verilecek hizmet alanları mesleki açıdan ilginizi çekecektir. Burada tanışacağınız kişilerle tecrübelerinizi genişletebilirsiniz. Hayatın size sunduğu imkanların ummadığınız yerden çıktığını gördüğünüzde, hayata da insanlara da bakışınız değişecek. Önünüze çıkan fırsatlara izin verdikçe mutlu olacaksınız.

Mutlu yıllar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.