10 Adımda Güzel Saçlar!

Güzellik

guzel_saclar
Canlı, parlak, pürüzsüz ve bakımlı saçlara ulaşmak zor değil. Yüksek Topuklar’ın önerilerini dikkate alarak istediğiniz bakımlı saçlara 10 adımda sahip olabilirsiniz.

Yıkama
Saçlarınızı yıkarken uygun şampuan ve kremi kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca çok şampuan daha iyi temizlik anlamına gelmiyor. Yani saçlarınızı 2-3 kez şampuanlamanız gerekmiyor. Bir kez şampuanlamak saçlarınızın temizlenmesine yardımcı olacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra, saç kreminizi uçlara ve saç boyunca sürüp tarayarak daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra çok sıcak olmayan ılık su ile saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Parlak Saçlar
Herkesi kıskandıran parlak saçlar için, bakım ürünlerden yardım almalısınız. Genetik olarak çok parlak ve sağlıklı saçlarınız yoksa sadece yıkayıp, saç kremi kullanarak canlı görünmelerini beklememelisiniz. Her saç tipi için özel olarak üretilmiş birçok bakım ürününden birisi kesinlikle sizin içindir. Tercihinizi kozmetikten yana kullanmak istemiyorsanız, evde kendiniz hazırlayacağınız maskeleri de kullanabilirsiniz.

Kurutma
Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havlu ile sarıp nemini almaya çalışın. Fakat kesinlikle kurumaları için ovalamayın ve havlunun içine iyice sıkıştırmayın. Havlu, saçlarınızın fazla nemini alıp taramaya uygun hâle gelmesini sağlayacaktır. Kurutma makinesi kullanmak istiyorsanız ısının fazla olmamasına ve saçlarınıza çok fazla yaklaştırmamaya özen göstermelisiniz.

Etkili Ürünler
Saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilip ona göre davranmalısınız. Eğer kuru ve yıpranmış saçlarınız varsa, onları besleyip canlandıracak ürünleri kullanmalısınız. Yüksek ısı, boyalar ve çeşitli saç şekillendiriciler saçlarınızın yıpranmasına ve mat görünmesine neden olabilir. Bu tip işlemleri sınırlandırmayı denemelisiniz. Saçlarınız için uygun ürünleri seçmekte zorlanıyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Uygun Tarama
Saçlarınızı gün içinde çok fazla taramak, saçlarınızın şeklini bozabileceği gibi onların yağlanmasına da neden olabilir. Saçlarınızı taramanın en uygun zamanı banyodan çıktıktan sonra ve gece yatmadan öncedir. Bu sayede saçlarınızın kırılmasını ve dökülmesini önlemiş olursunuz.

Saç Şekillendiriciler
Saç şekillendiricilerin çok kullanışlı oldukları yadsınamaz bir gerçek. Ancak sık kullanımda saçların matlaşmasına, yanmasına ve kırılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saç şekillendirici kullanımını minimuma indirip kullanımdan önce de, mümkünse koruyucu bir ürün uygulamak gerekmektedir.

Doğal ve Havalı
Doğal, ama bir o kadar da havalı bir görünüm istiyorsanız, saçlarınızın hepsini tek bir tarafta toplayabilirsiniz. Hafif dalgalı veya tamamen düz saçlar sizi hem doğal hem de çekici gösterecektir.

Saçları Nemlendirme
Saçlarınızın her zaman yumuşak ve düzenli görünmesi için nemlendirici maskelerden yardım alabilirsiniz. Bakım maskeleri saçlarınızı besleyerek daha canlı ve hareketli görünmelerini sağlayacaktır.

Saç Kesimi
Uçları kırılmış ve çatallaşmış saçlarınızı düzenli olarak kestirmek, saçların nefes almasını ve daha sağlıklı görünmelerini sağlar. Saçın yapısı bir boru şekli gibi olduğundan uçlarından nefes almaktadır.

Silikonun Zararı
Silikon içerikli ürünler saçlarınıza yapışıp ağırlaşmalarına ve mat görünmelerine neden olur. Ayrıca saç derinizdeki gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Saçlardan silikonu temizlemek çok zordur. Bu nedenle seçeceğiniz ürünler içerisinde silikon bulunmamasına özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.