Astrolojik İpuçları Sevgililer Günü’ne Özel

Burçlar

burclara_gore_sac_stili
Partneriniz Koç ise;
Her ne kadar bugün romantik bir günse de, masanın romantik olması bir çok kişi için çok sıkıcı olacak. O da en iyi bildiği işi yapıp, sizden kaçacak… Öyleyse onun için özel olduğunu düşünmediği bir ortam yaratın. Sakın annesi gibi davranmayın, siz kaçın, o sizi kovalasın. Her şey birden gerçekleşsin.

Her ne kadar evinizde yemek yemek için plan yapsanız da, menüyü beğenmeme ihtimaliyle, en yakından sipariş edeceğiniz yemekleri de hesaba katın. Bol acılı, baharatlı yiyecekler ve tabii ki et, masanın olmazsa olmazlarından olsun… Sert bir içki, hızlı servisle onu mutlu edebilirsiniz. Masada aktif olmasına da özen göstermelisiniz. İçkiyi açmak, servise yardım etmek için hevesli olduğunu fark etmeli, geride kalmayı başarmalısınız.

Romantik konular yerine, heyecanlı şeylerden konuşmanız yerinde olur. Onun hızına yetişirseniz gözü sizden başka kimseyi görmeyecektir. Romantik mi bilemem ama, ateşli bir gece sizin olsun.

Partneriniz Boğa ise;
Onun için rahatlık en ön planda olacak. Ama bir gurmeyle karşı karşıya olduğunuzu bilmelisiniz. Yemeklerin tadı, kokusu, sebzelerin seçimi çok önemli… Sıradan bir yemekle sınıfta kalacağınızı bilmelisiniz. En güzeli bir gün önceden semt pazarını ya da markette organik ürünler reyonunu ziyaret etmeniz. En taze, en doğal ve en yeşil ne varsa alın.

Yanı sıra yemeğinize renk ve aroma verecek gizli silahlar edinmenizi de tavsiye ederim. Çok yemek yapmak yerine, sade ama iddialı yemeklere yönelin. Hiç bilmediğiniz bir reçete elinize geçerse, aman uzak durun. İlk kez yaptığınızı hemen anlayıp keyfinizi kaçırabilir. Yemek yapmakta o kadar usta değilseniz, başka bir Boğa arkadaşınızdan destek almanızı öneririm.

Sofrayı hazırlarken yumuşak renkleri seçmelisiniz. Sandalyeleriniz yeterince rahat değilse, kanapeleri kullanıp, sehpa üzerine sofra kurabilirsiniz. Işıkları kısmanızı ve fona güzel bir müzik koymanızı da tavsiye ederim. Onu mutlu ettiğinizde, yavaş akan saatler ve haz sizinle birlikte olacak…

Partneriniz İkizler ise;
Hareketli bir kişiyle birlikte olduğunuzu bilmeli, plan yapmadan önce onun da neler düşündüğü sormalısınız. Uzun saatler süren sofralar pek de ona uygun olmayabilir. Ama sofrada, sohbet edeceği, renkli kişiler varsa saatlerin nasıl geçtiğini anlamazsınız. O yüzden arkadaşlarınızla birlikte bir yemek planlamak en iyisi olur.

İlla yalnız olmak istiyorsanız o zaman, dışarda, kalabalık bir yerde yer ayırtmanız akıllıca olur. Gençlerin rağbet ettiği, popart bir mekana bayılacaktır.Ne zamandır gitmek istediği yerin ismini, daha öncesindeki sohbetlerinizde öğrenmeniz çok zor olmasa gerek… Seçiminiz ne olursa olsun, hareketli, renkli olsun yeter.

Evde sofra hazırlayacaksanız da aynı tarzı seçmelisiniz. Renkli, desenli bir örtü üstünde piknik gibi bir masaya hayır demeyecektir. Menünüzü hızlı, pratik yemeklerden seçerseniz başarılı olursunuz. Ev yapımı olmak kaydıyla pizza, Çin yemekleri ya da güzel bir hamburgerle aradığı pratik kadının siz olduğunu anlayacak. Geceniz aynı hareketlilikle geçerken, sabaha nerede uyanıcağınıza dair plan yapmamalısınız.

Partneriniz Yengeç ise;

Bu gece sizden fazla hazırlık yapan bir partneriniz olduğunu bilmelisiniz. En küçük ayrıntıda bile romantik bir şey bulabilirsiniz. Oldukça nazik olacağı için siz de hassas olmalısınız. Dikkatinizi çekmeyen bir objeye bile anlam yüklemiş, sizin bulmanız için saklamış olabilir. Onu üzmemek, ayrıntıları yakalamak için gözlerinin içine bakın yeter. Gelelim sofraya… Aslında hiç zorlanmayacaksınız. Annenizin eski yemek defteri varsa hiç uzağa gitmeyin. Türk mutfağının en bilinen yemeklerinin kokusuna bile mest olacak bir kişiyle berabersiniz. Yeter ki hakkıyla yapın, kaşığı sevginizle karıştırın, anlayacaktır.

Sofrayı hazırlarken eski dolapları ya da çeyiz sandığınızı karıştırın. Dantelli ya da el örgüsü örtünüzünü kullanmak için bundan güzel bir fırsat olamaz. İnce porselenler, kristal bardaklar, gümüş servisler, kumaş peçeteler için sofrada yer açmalısınız. Mumları yakmayı unutmayın.

Getireceği çiçek için boş vazoyu yakında bulundurun. Çiçekleri en görünen yere koymanıza bayılacaktır. En güzel parfüm olarak tatlıya vanilya koymanızı tavsiye ederim. Hafif bir şeyler giyip, üstünüze de dantel bir şal almanız baştan çıkarıcığınızı artıracak… Gerisi size kalmış, gece bir aşk filmi olarak sürecek…

Partneriniz Aslan ise;
Bu geceye iyi hazırlanmalısınız. Partneriniz kaliteden çok iyi anladığı için özenli olmanızı tavsiye ederim. Önce evinizi düzenleyin. Fazla eşyaları, değersiz objeleri uzaklaştırın. Krallara layık bir ağırlamaya hazırlanın. Göze çok batmayan, ama kesinlikle lüks bir sofra kurmaya özen gösterin. Kaliteli tabaklar, kendine has karizması olan bardaklar, tek bir şık şamdanla, sade ama gösterişli bir sofrayı tercih edebilirsiniz.

Yemekleriniz de aynı özende olmalı… Değişik mutfaklar, farklı lezzetleri başka günlere saklamalısınız. Güzel bir etli fırın yemeği, sık bir servis tabağıyla sofrayı da, gecenizi de şenlendirecek. Servis yapmak için sürekli masadan kalkmak yerine, basit ama kontrolünüz altında bir sunum düzenleyin. Tabii ki sofraya emek harcarken kendinizi de ihmal etmeyin. Saçlarınızı, makyajınızı, el ve ayak bakımınızı özenle yapmalısınız. Sofraya da, gecenin devamına da, krala layık bir kraliçe olarak hazırlanmalısınız…

Partneriniz Başak ise;
En detaylı hazırlığı siz yapmalısınız. Hijyen gecenin en önemli konularından olduğu için dikkatli olun. Mum ışığında, loş bir yemek yerine, spot lambaları açmalı, parkenin cilasına dikkat etmelisiniz. Menünün sağlıklı sebzeler kullanılarak yapılan hafif yemeklerden oluşmasına özen gösterin.Diyeti bozmayacak, kilo yapmayacak şeyleri seçmeye özen gösterin.

Mümkün olduğunca sade ve mütevazi bir sofra kurmanızı öneririm. Zira mutfağa çok hakim değilseniz, eleştirilere açık olmalısınız. Her şeyin en iyisini bilen bir kişiyle beraber olduğunuzu unutmayın. Gönlünü kazanmak için özel bitkilerden yapılmış ürünlere yer açmalısınız. Dağlardan gelen tereyağ, köy sütü, üzüm şırası, dut pekmezi gibi doğal ürünler hoşuna gidecektir. Baharatları gerçekten ne işe yaradığını biliyorsanız kullanın.

Tüm bu hazırlıkları yaparken temizliğe çok özen gösterin. Sade, temiz bir kıyafet; abartılı bir makyaj yerine sadece bir allıkla sevdiğinizin dikkatini çekebilirsiniz. Böylece geceniz de aynı özen ve güzellikte devam edecek…

Partneriniz Terazi ise;
Sevgililer gününü sizden önce sabırsızlıkla bekleyen biri var, o da partneriniz. En iyisi onun sizin için hazırladıklarına uyum sağlamak olacak. Hazırlık listesinin en başına kendinizi koy malısınız. Güzellik, bakım işlerinizi en başta halletmelisiniz.

Eğer eşiniz sizin için çoktan bir plan yapmadıysa, evde yemek yerine, küçük, şık bir yere gitmenizi tavsiye ederim. Nezih insanların olduğu her hangi bir yeri seçebilirsiniz. Gösterişten çok sıcak servisi olan bir yerle gönlünü kazanabilirsiniz. Evde kalmayı seçtiyseniz mutfağa birlikte girebilirsiniz. Beraber, eğlenerek yapacağınız spagetti ve makarnayı keyifle yiyebilirsiniz.

Sonuçta tek başınıza değil, birlikte karar vereceğiniz, iş bölümü yapacağınız bir geceye hazır olmalısınız. Gece içinde seçimler konusunda, kibarca yapacağı teklifleri kabul etmeniz yararınıza olur. O istemedikçe olaylara müdahale etmeyin ve geri planda kalın. Hatta fırsat bulmuşken bir naz yapmanız, aşkınızı da, gecenizi de renklendirecek…

Partneriniz Akrep ise;
En ateşli geceye hazırlık yapmalısınız. Derin tutkularla size bağlı eşinizle, birlikte geçireceğiniz bu gece sezgilerinize kulak vermeniz yeterli… Ne tür hazırlık yaparsanız yapın, partneriniz sevgiyle kabul eder. Zira sadece sizinle birlikte olmak isteyen birinin sizi beklediğini bilmelisiniz. O yüzden abartı hiçbir şeye gerek yok.

Dikkatinizi dağıtacak detaylara yer vermeyin. Basit atıştırmalıklar, güzel bir içki yeter de artar bile. Gecenin olmazsa olmazı çilek ve çikolata olmalı… Güzel, sade bir şekilde sunmanızı tavsiye ederim.

Sizi rahatsız edecek şeyleri ortamdan uzaklaştırın. Çalacak telefon, kendi kendine çalışan bilgisayar, tik tak öten saat ortamda olmamalı. Mümkünse perdeleri kapatıp, loş, romantik bir atmosfer yaratın. En büyük özeni kendinize vermelisiniz.

Kişisel bakımınızı ihmal etmemeli, seksi bir gece için hazırlanmalısınız. Basit bir kıyafetle bile göz alıcı olmaya özen göstermelisiniz. Keskin kokulu bir parfüm bu geceyi renklendirecek. Partnerinizin yaptığınız hazırlığın kokusunu önceden alabileceğini de kestirmelisiniz. Doludizgin bir ilişkiye hazırlıklı olun.

Partneriniz Yay ise;

Sevgililer gününü unutmadıysa ya da ciddiye aldıysa şanslısınız. Kötü niyetle değil ama başka bir plan yapmış olabilir. işinizi garantiye almak istiyorsanız birkaç gün öncesinden dolaylı, dolaysız yollarla hatırlatmalısınız. Tabii ki yine son akşam arkadaşlarını da alıp gelmezse… O yüzden başbaşa romantik yemek yerine, birlikte eğlenmeye odaklanın. Farklı bir gece kulübüne gidebilirsiniz. Özellikle yabancıların ilgisini çeken turisttik mekanları tercih edebilir.

Eğer evde kalmayı becerebilirseniz, yemek olarak geleneksel şeylerden vazgeçin. Dünya mutfağını denemek için bundan güzel bir fırsat olmaz. Bol çeşit için kendinizi zorlamayın. İyi bir şarküterinden alınmış peynir, ancüez, füme ürünler hoşuna gider. Yanına alacağınız kaliteli bir içkiyle geceyi zenginleştirebilirsiniz. Bunları tadarken, bol kahkahalar eşliğinde, bu ürünlerin geldiği ülkelerle ilgili hoş anıları dinlemeye hazırlıklı olun.

Eğlencenin öne çıkacağı bu gece, romantik kıyafetler yerine, rahat şeyleri seçmeniz yerinde olur. Boynunuza asacağınız fuların dokunduğunu kumaşı anlatacak bir entelektüelle birlikte olduğunuzu unutmayın. Hayatınızı ve gecenizi renklendirmek için sadece gülümsemeniz yeterli olacak…

Partneriniz Oğlak ise;
Bu geceyi en ciddiye alan kişilerden biriyle karşı karşıya olduğunuzu bilmelisiniz. Kafanıza göre plan yapmak yerine, sevgililer günü için klasik hale gelen şeyleri gözden geçirin. Standartlara uymanızı, taşkınlık yapmamanızı tavsiye ederim. Evde hazırlayacağınız güzel bir masayla beğeni kazanabilirsiniz. Tüm hünerlerinizi ortaya koymanız yerinde olur. Annenizin yemek defterinden, önceden çalıştığınız menüyü sunabilirsiniz. Çok iyi bildiğiniz, sizi mahcup etmeyecek yemekleri seçin. Uçlara gitmemeli, herkesin beğeneceği şeyleri tercih etmelisiniz.

Temiz örtüler, mum ışığı, porselen tabaklar eşliğinde bir geceye hazırlanın. Evlilik yolunda ilerleyenler bu gece güzel bir teklife hazırlıklı olmalılar. Hatta yemeğe anne, baba ya da aile efradı da eşlik edebilir. Gelenekten ayrılmadığınızda ne kadar kararlı br insanla karşı karşıya olduğunuzu göreceksiniz. İlişkinizin gidişatını konuşabilir, ortak kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Geceye hazırlanırken de aynı titizlikle giyinin. Yerinde, ölçülü kıyafetleriniz ve tavrınızla sevdiğinizin kalbini kazanacaksınız. Oturup kalkarken de size eşlik etmesi için yavaş olmalısınız. Önden gitmesi için ona yer verdiğinizde sizi baş tacı edecek…

Partneriniz Kova ise;
Bu geceyi birkaç gün önce, sonra ya da sabahın köründe kutlamadıysanız şanslısınız. Farklılığı seven partnerinizin sıradışılıklarına hazır olun. O yüzden rutin bir şeyden kaçının. Eğer standart bir şeyler planlıyorsanız işin içine arkadaşlarınızı katmalı, kalabalık bir organizasyon yapmalısınız. Evde kutlama yapmanız son tercih olarak görünüyor…

Öte yandan sıradışı şeylere de hazır olun. Sizi simit yemeğe davet eden partnerinizin aslında başka bir planı olabilir. Sürprizlerden hoşlanıyorsanız çok eğleneceksiniz. O yüzden siz de farklı bir şeyler planlayın. Yemek yapma fırsatı bulduysanız, kolay yapılan, farklı tarifleri seçin. Tatlı, tuzlu, ekşi gibi değişik tadları bir arada sunabilirsiniz.

Bir ana yemeği farklı soslarla sunup, değişik bir hale getirmenizi de tavsiye ederim. Masanız da değişik olmalı… Tabakların formu, örtünüzün rengi, sofra düzeniniz farklı olmalı. Partnerinizin dikkatini çekecek, şaşırtacak şeyler bulmalısınız. Yemeği hızla yiyip, masada oyalanmaktan hoşlanmayacaktır. Nostaljik şeyler giymek yerine, rahat ve renkli şeyler giymelisiniz. Bu gece belki romantik değil, ama eğlenceli olacak…

Partneriniz Balık ise;
Bu gece için ne yapsanız yapın mutlu olacak biriyle berabersiniz. Sizin yorulmanıza kıyamaz. Büyük, renkli organizasyonlar yapmak yerine, başbaşa dakikalar geçirmeye özen gösterin. Şartlar ne olursa olsun, sizinle birlikte olmaktan mutlu olur. Romantizme özel bir önem verin. Beyaz, küçük bir masa, sade, hafif yemeklerle gönlünü kazanırsınız. Kokulu mumlarla, sakin bir ortam yaratabilirsiniz. Gecenin olmazsa olmazı danteller, güller, kurdeleler…

Karşınızda size şiir okuyan birini dinlemek için koşturmaktan uzak durun. Kolay bir sunumla gecenin ağırlığını ona verin. Kibar, naif bir iltifatla gönlünü kazanabilirsiniz.İlk karşılaştığınız günlere dair anıları konuşmanıza bayılacak.

Hatta giyinirken buna özen göstermenizi tavsiye ederim. Sizi ilk gördüğü halinize yakın olmalısınız. Nostalji yaparak aşkınızı alevlendirebilirsiniz. Fırsatınız varsa eski, romantik bir aşk filmini birlikte seyredin. Kanapede birlikte oturacak yer, sarılacak battaniye ayarlamanız yararlı olur. Gecenin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.