Çekici Dudaklar İçin

Makyaj

dolgun-dudaklar-icin-ne-yapmali
Kadınlar için makyaj yapmak başlı başına uğraş gerektiren bir olgu. Kim ne derse desin ben makyaj yapmayı sevmiyorum diyen kadın dahi az ya da çok ruj sürüyordur. Bundan dolayı ruj sürmek makyajın ana temalarından biri. Güzel görünmeyi kim istemez ki. . . Elbette ki makyaj tekniklerini doğru uygulamak kaydı ile. . .

Çekici Dudaklar İçin
Ruj sürmeye başlamadan önce dudaklarınızın kuru olmamasına özen gösterin. Örneğin yaz aylarında kullandığınız rujları dudak koruyucu olanlarından seçin. Bu arada pudra içeren rujlar her ne kadar güzel ve bakımlı dudaklar gösterse de pudran kurutucu etkisi olduğunu unutmayın derim. . .

Ruj sürerken dudak kalemi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Dudak kalemi kullanmayı ya bilen birisinden ya da kendi kendinize sürmeyi mutlaka öğrenin.

Ruju fırçayla sürün
Önemli olan rengini doğru seçmek. Süreceğiniz rujdan biraz daha koyu renkli bir dudak kalemi kullanmalısınız. Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak, bunu abartmayın. Kalemin ucunun biraz küt olması, daha yumuşak bir etki yaratacaktır. Kalemin keskin ve koyu renkte çekilmesi, dudaklarınızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan kaçının. Rujunuzu fırça yardımıyla sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.