Cilt tonunuzu eşitleyin!

Güzellik

Cilt tonunu eşitle

Cilt eşitsizlikleri neden olur?

Cilt eşitsizliklerine neden olan şeylerin başında zararlı güneş ışınları gelir. Özellikle cildiniz sorunlu, sivilceli ve akneye meyilli bir cilt ise güneş ışınları bu lekeleri daha belirgin hale getirir. UVA ve UVB ışınlarına uzun süre korunmasız maruz kalan ciltte melanin miktarı artar. Melanin de ciltteki lekenlenmelerin sebebidir. Zararlı güneş ışınlarının yanında, stres, akne hormonlar, hamilelik gibi sebeplerle de ciltte lekelenmeler olabilir.

Cilt eşitsizlikleriyle mücadele etmek için ilk yapılması gereken cildinizi korumak. Yaz, kış demeden güneş kremi kullanmak gerekir. Öte yandan halihazırda oluşmuş olan cilt lekeleri için evde hazırlayabileceğiniz 3 maske tarifimiz var.

Cilt rengini eşitlemek için ev yapımı maske tarifleri

Muz ve yoğurt: Bir adet muzu ezerek püre haline getirdikten sonra içine 5 yemek kaşığı yoğurt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra tüm yüzünüze sürüp 30 dakika bekletin. Duruladıktan sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. Haftada 3 defa tekrarlayabilirsiniz. Bu maske güçlü antioksidanlar içerir bunun yanında içeriğindeki laktik asit ise dokuların kendini yenilemesini kolaylaştırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.