Daha beyaz dişler için 9 öneri…

Yaşam

cilt-bakimi-zararlari
Diş beyazlatma ürünleri kullanmadan da bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Sarı dişler, gülüşünüzün en büyük düşmanıdır. Diş beyazlatma ürünleri arasında en iyisini bulmak da zor olabilir.

1. Vaktiniz yoksa
Ruj işinize yarayabilir. Bazı renkler kontrast yaratarak dişleriniz olduğundan daha beyaz gösterebilir. Dişleriniz sarıysa, açık kırmızı ya da sakız pembesi tonlarını deneyin. Eğer dişleriniz grimsi bir renkteyse, bakır ya da bronz tonlarını kullanın.

2. Dişlerinizi temizletin
Diş hekiminiz, dişlerinizin üzerindeki pelikül tabakasını temizleyerek dişlerinizin beyaz ve parlak görünmesini sağlar.

3. Su için
Sabah kahvenizi su ile değiştirin. Kahvedeki partiküller, dişleriniz üzerindeki biofilme yapışır ve zaman içinde renk değişimine neden olur. Bir şeyler yedikten sonra dişlerinizi fırçalamanız da, diş minesine zarar verip diş rengini bozabilir.

4. Diş hekiminizle görüşün
Üç dört günde bir gideceğiniz ziyaret ile dişlerinizi uzun süreli beyazlatabilirsiniz. 30 dakikalık seanslarla uygulanacak karbamid peroksit ile dişleriniz beyazlayacaktır. Bu beyazlatma bir yıl süreyle kalıcı olabilir.

5. Elektrikli diş fırçası kullanın
Hareketli fırça ile diş lekeleri daha kolay çıkabilir. Beyazlatıcı bir diş macunu ile birlikte kullandığınızda daha iyi sonuç elde edersiniz.

6. Beyazlatıcı şerit kullanın
Beyazlatıcı şerit ile diş beyazlığı sağlayabilirsiniz. Yedi gün içinde farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

7. Beyazlatıcı kalıplar
Diş hekiminizle konuşup evde kullanabileceğiniz beyazlatıcı diş kalıplarını kullanabilirsiniz. En güvenli ve en etkili yöntem budur. Günde bir iki saat dişlerinize geçireceğiniz karbamid peroksit jel içeren kalıp ile kısa sürede sonuç elde edebilirsiniz. Şeritlerin aksine, diş etine zarar gelme riski de yoktur.

8. Kozmetik çözümler
Biraz pahalı olsa da, diş beyazlatmada kozmetik bir çözüm var. Dişlerinizin üzerine yapılan ince porselen kaplama ile bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Ancak bunu diğer çözümler işe yaramadığında son çare olarak düşünün.

9. Sağlıklı hijyenik alışkanlıklar edinin
Düzenli fırçalama ve diş ipi kullanımı, beyazlatma kadar heyecan verici gelmese de, diş rengi kadar sağlığı da önemlidir. Fırçalama, diş ipi kullanımı ve düzenli diş hekimi ziyareti ile bakterilerin üremesini önler ve dişlerinizi beyaz, temiz ve sağlıklı tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.