Daha çekici olmak için ne yapmalıyım?

Yaşam

cekici-seksi
Kadınlar olarak genellikle kendimiz için süsleniyor, güzelleşmeye çaba gösteriyor ve iyi görünmek için elimizden geleni yapıyor olsak da, bunların bir kısmını dışarıya karşı da yaptığımızı itiraf etmek gerek. Dolayısıyla daha çekici olmak için ne yapmalıyım sorusu her geçen gün daha da önem kazanıyor. Klasik olarak güzel bir şeyler giyip makyaj yapmak tabii ki her zaman için daha çekici olmanıza yardım ediyor ancak işin inceliklerine hakim olursanız bu potansiyelden daha fazla yararlanma şansınız var.

Bazen erkeklerin daha az güzel görünen kadınları daha çekici bulduklarını görmüşsünüzdür. Bunun temel sebebi, çekici olmakla güzel olmanın birbiriyle alakasız şeyler olmaları. Bazen hiç ummayacağınız kişilerin çok çekici bulunduklarına şahit olabilir, bu nedenle nerede hata yaptığınızı soruyor olabilirsiniz. Bu sorunun en önemli cevaplarından bir tanesi tabii ki dudaklar. Gelişigüzel bir ruj sürmek yerine kıyafet ve göz makyajınızı tamamlayacak bir ruj tercih etmeniz, hafif bir parlatıcı ve dudak kalemi ile de bunu daha keskin hale getirmeniz, sizi daha çekici gösterecektir. Bir insanın yüzüne bakıldığında genellikle ilk olarak dudaklar dikkati çeker ve bu yüzden dudakların önemini es geçmeyin.

Elbette saçlar da bu işin bir diğer aşaması. Bakımlı, parlayan ve fön çeke çeke sünmemiş bir saç, her zaman başkaları için çekici olduğu kadar sizin için de çekici olacaktır. Bu nedenle çok gerekmedikçe boya gibi saçın yapısını bozan uygulamalardan uzak durmalı, sık sık fön çekerek saçlarınızın ölmesini bir kenara bırakmalısınız. Saçlara yapılan pek çok müdahale, maalesef uzun vadede onları öldürmekten başka bir işe yaramıyor.

Göğüsler ve kalçalar da çekici olmanın en önemli öğelerinden. Ancak bunu sadece çok açık bir dekolte vermek, popoya kadar mini etek ya da çok dar pantolonlar olarak düşünmeyin. Çoğu zaman gizem uyandıracak kadar sığ, ancak dikkat çekecek kadar derin bir dekolte, tamamen derin dekoltelerden daha fazla çekicilik sağlamaktadır. Ayrıca kalçalarınızı tamamen saran dar bir tayt ya da pantolon ile tüm hatlarınızı belli etmek yerine, vücudunuza oturan ancak belli hatları da gizleyen bir pantolon giymeniz, etekte de diz üstünü birazcık geçmeniz saf açık olmaktan daha fazla etki sağlayacaktır.

Pek çok insanın merak duygusunun kedilerden bile fazla olduğunu, çekiciliğin kuralının da bu merağı değerlendirmekten geçtiğini unutmayın. Eğer bulunduğunuz ortamda en göze batan kişi olmak istiyorsanız, bu dediklerimize ek olarak kontrastlı renkler ve canlı kıyafetler de seçmeyi unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.