Doğal saç boyamanın kolay yolu

Güzellik


Günümüzde saçını boyamayan kadın neredeyse kalmadı. Kullanılan boyaların kimyasal içeriği ise güzelleşmek isteyen kadınları tedirgin ediyor. Bu haberimizle hem güzelleşecek hem de endişelerinize son vereceksiniz. Çünkü saç boyamanın doğal yollarını açıklıyoruz.

Kahverengi saçlar

Kahverengi saçlarınız varsa adaçayı ve biberiye karışımını kullanarak güzel tonlar yakalayabilir ve saçlarınızı parlaklaştırabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler;

– Adaçayı (kurutulmuş) – 4-6 yemek kaşığı

– Biberiye – 1-2 çorba kaşığı

*Miktarlar saç uzunluğuna göre değişebilir.

Boya işlemi:

Tüm malzemeleri kaynar suya ekleyin. 4 dakika boyunca düşük ısıda kaynatıp, elde edilen karışımı yaklaşık bir saat kadar demlendirin. Bu karışımla temiz olan saçlarınızı tekrar tekrar durulayın. Karışımı, bir püskürtme tabancasına koyarak kuru saçlarınıza da uygulayabilirsiniz. İstenilen sonucu elde etmek için işlemi tekrarlamak gerekiyor.

İpucu

Daha koyu bir renk için, siyah çay ekleyebilir, daha sarı bir renk için biberşye yerine papatya kullanabilirsiniz. Açık kahve tonları için limon yaprağı, kızıl tonlar için ceviz kabuğu kullanabilirsiniz. Bu yöntemle saçınızın 1-2 ton kadar değişiklik oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.