Doğum Çatlakları İçin Bitkisel Çözümler

Güzellik

gebelik
oğum yapan kadınların doğum çatlakları sıkıntısını yaşayan bilir desek yeridir. Doğum çatlakları hemen hemen her doğum sonrasında ortaya çıkabilen ancak basit yöntemlerle derinin esnekliğini geri kazandırarak giderilebilen bir durumdur. Kadının anne olması güzellik beklentisinden tamamen uzaklaşacağı anlamına asla gelmemeli. Bu yazımızda doğumdan kaynaklı çatlaklar için bitkisel çözümler üstünde yoğunlaşacağız. Cilt çatlakları her daim olabileceğini ve bunun çözümü olduğunu unutmayın. . .

Vücut çatlaklarını yok etmek için pratik maskeler
Öncelikle işe dengeli beslenmekle başlamalısınız. Sık ve çok kilo alıp vermek hem sağlık için zararlı hem de cilt yapısını bozduğu için görünüşünüzde ufak da olsa sorun yaratıyor. Bu yüzden bir uzmana danışmadan diyet yapmaktan kaçının.

Güzellik uğruna daha uzun vadede cildinize zarar vermeyin. Spor yapmayı aksatmayın ve su tüketimini ihmal etmeyin. Yeni çatlakların oluşumunu engellemek için kese yapmak gerekiyor. Yaptığınız kese sayesinde cildiniz toparlanıyor ve sıkılaşmaya başlıyor.

Doğum Sonrası Oluşan Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Çözümler
Kakao yağı, keten yağı ve gliserin yağını aynı ölçülerde alıp iyice karıştırın. Sorunlu bölgelere uygulayın ve bu işlemi her gün tekrarlayın.

2 çay kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı badem yağı ve 2 çay kaşığı çörekotu yağını karıştırın ve çatlaklarınızın yoğun olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın, 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.