Elektroliz (İğneli Lazer Epilasyon) Nedir?

Güzellik

Lazer-Epilasyon2

Sizlerden gelen yoğun talep üzerine hemen hemen şimdiye kadar çok fazla üstünde yazmadığım bir konuda Lazer Epilasyon konusunda yazılar kaleme alacağım. Lazer Epilasyon hakkındaki bilgileri dökümante ettiğimde fark ettim ki tüm yazıları tek bir seferde sizlere sunmak teknik açıdan olanaklı olsa dahi okunması ve değerlendirilmesi açısından oldukça zor olacak.

Bu nedenle bende Lazer Epilasyon yani İğneli Lazer Epilasyon yada daha teknik adı ile Elekroliz konusunu kendi içinde başlıklara ayırdım. Böylelikle sizde yazılarımı takip ederken hem çok zaman kaybetmeyeceksiniz hem de muhtemel yorumlarınızı ilgili yazının altına rahatlıkla diğer konularla karışmasına sebep olmadan yazabileceksiniz. Evet sizden ricam yazılarımı okuduktan sonra sizlerinde bilgi ve tecrübelerini paylaşmanız. Sizden başka diğer okuyucularımı lütfen bilgilerinizden mahrum etmeyiniz.

Elektroliz(İğneli epilasyon ) Nedir?
İğneli epilasyon bir diğer adı ile elektroliz in tarihi 130 yıla dayanmaktadır. Bu kadar eski olmasına rağmen halen ve halen etkinlikte ve kalıcılık da güzellik uzmanları, doktorlar tarafından güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Tedavi uygulanan bölge ve kılların kalınlığına bağlı olarak hassas ve ince problar vasıtası ile kılların köklerine elektrik akımı uygulanır. Bu sayede gelişmiş olan kıl hücreleri bir daha oluşmayacak şekilde tahrip olur.

Lazer Epilasyon tedavisi dünyada ilk kez 1997 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi yani kısaltma ismi ile FDA tarafından onaylanmıştır. Daha teknik olarak diyecek olursak, Lazer; tek dalga boyu ile yoğunlaştırılmış ışık demetinden oluşur. Çalışma prensibi ise çok basittir. Belli dalga boylarındaki ışınlar koyu maddeler tarafından emilirler. Enerjilerini bu koyu maddelere aktarırlar. Bu aktarım esnasında lazerdeki enerji koyu maddede ki burada kıl oluyor bu koyu madde ısıya dönüşür. Üzerinde ısı miktarı artan kıl folükülü tahrip olur. Tıp da daha eskiden de kullanılan lazer yöntemi bu az önce bahsettiğim kimyasal ve fiziksel olaylardan dolayı kullanılması oldukça kolay bir yöntemdir.

Dünyada bilim insanları yüz yıldan fazla uygulanan İğneli Epilasyon yönteminin etkinliğini gördüler. Mevcut olan gelişmiş teknolojinin de yardımı ile bu uygulamayı çok daha efektif ve güvenli uygulanmaya yönelik geliştirdiler. Geliştirilen sistem; kılların köklerinin tamamen tahrip edilmesinin daha kolay gözlenebilmesi için artık bilgisayar teknolojisi kullanılmakta.

Sistem uygulanmadan önce kişiye “duyarlılık testi” yapılarak hastanın güvenliği ön plana alınmaktadır. Bu sayede kılların köklerine en uygun görülen noktalara akım uygulanır.

Eklemek istediğiniz yorumları lüften yazımızdan sonra yorumlar bölümüne yazınız. . . !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.