Erkekleri Yola Getirmenin Yolları

Yaşam

iliski
Erkeklerin zaman zaman yola getirilmelerinin gerektiği aşikar. Zira kadınlara göre biraz daha günlük yaşayan ve bu nedenle sorumluluklarını aksatan, unutmamaları gereken şeyleri unutan erkekler, günlük hayatta pek çok işlerine önem sırası da koyamıyorlar. Erkekleri yola getirmenin yolları ise tam da bu iş için gerekli. Eğer erkek arkadaşım çok arıza, erkek arkadaşım çok sorumsuz gibi şikayetleriniz varsa, sizlere bu konuda biraz yardımcı olmaya çalışacağız.

Sürekli olarak işini düşünen, kariyeri için endişelenmekten size vakit ayıramayan ve bu nedenle birlikte konuşacak bir şeylerin az olduğu erkeklerle iletişim kurmak ve onları başka şeylere yönlendirmek çok önemli. Bu nedenle ilk olarak onun işi konusunda bilgi edinmeli, detayları çözmeli, onunla işiyle ilgili konuşmaya başlayarak yavaş yavaş ilgisini diğer alanlara da çekmelisiniz. Zira bir süre sonra sizin ona gösterdiğiniz ilgiye karşılık verme ihtiyacı hissedecektir.

Erkeklerin bazıları ise arkadaşları ve dostları ile vakit geçirmeyi çok sevdiklerinden onları evde bulmak genelde mümkün olmuyor. Bu tip erkeklerde, önce arkadaş ortamının içerisine girmek ve böylece onun etkinliklerinin içerisinde bulunmak çok önemli. Fakat hayatı eşi ve sevgilisinden ibaret olan kadınlar da, erkek arkadaşı veya eşlerini kendi arkadaş çevrelerine dahil etmeliler. Bu sayede hem erkek arkadaşınız sizin uyumunuzu görerek sizinle de özel bir vakit geçirmek isteyecektir, hem de siz hayatınızın odağına sadece onu almadığınız için onun bu sosyalleşme merakından daha az rahatsız olacaksınız.

Annesine düşkün bir eşiniz varsa, tek yapmanız gereken onunla dosdoğru konuşmak ve asla onun annesi olmayacağınızı ona hatırlatmak. Zira erkekler annelerinin yanında alıştıkları şeyleri eşlerinden veya sevgililerinden bekleyebiliyorlar. Bu durum ise bir süre sonra kadınların bu beklentileri karşılayamamalarına neden oluyor.

Bazı erkeklerin bağlanmaktan ve uzun vadeli ilişkilerden kaçındıkları aşikar. Fakat bunu hemen çapkınlığa da yormamak gerek. Geçmiş ilişkilerinden aldıkları darbeler, aile içi ilişkilerdeki sorunlar, hayata güvensizlik, kötü giden kariyer gibi pek çok sebep erkekleri bağlılıktan uzak tutabiliyor çünkü sorumluluk gerektiriyor. Ancak onu kendinize bağlamak için ısrarlı ve talepkar olmamalı, sadece onu sevdiğinizi makul bir düzeyde hissettirmelisiniz. Onu hızlı sorumluluklara iterseniz maalesef tam tersi şekilde etki yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.