Hangi tarak sizin saçınız için daha uygun

Yaşam

saciniza-uygun-tarak
Her kadının banyosunda kişisel bakım ürünleri bulunur. Saç bakım ve cilt bakım ürünleri, parfümleri… Peki tarak seçimi yaparken saçlarınızın yapısını ve sağlığını düşünüyor musunuz?

Tarak ve fırçaları yakından tanıyarak sizin saçlarınız için en uygun olanını bulabilirsiniz…

– Banyodan çıkınca saçlarınızı açmak ve sıkıntısız bir şekilde rahatça tarayabilmek için saçlarınızın ne çok ıslak ne de çok kuru olması gerekir. Çok ıslak ve çok kuru olduğunda saçlarınız daha çabuk kırılır ve kopar. Nemli saçlarınızı saçınıza uygun bir tarakla hırpalamadan taramalısınız. Saç tarama şeklinizin de saçınıza zarar verebileceğini unutmamalısınız.

– Eğer saçlarınız kalın ve gür ise size en uygun taraklar kalın dişli ve geniş aralıklı olanlardır. Derinlemesine bir tarama yapmadığı için saçlarınızı koparmaz ve onlara zarar vermez.

– Saçlarınızın banyodan sonra elektriklenmesinden şikayetçiyseniz onlara özel olan ahşap taraklardan kullanmanızda fayda var.

– Saç şekillendirme fırçalarını kullanırken hacimli görünen bir saç görüntüsü istiyorsanız doğal kıllı bir fön fırçasını tercih etmelisiniz.

– Metal yuvarlak fırçalar doğal bukleler yaratmak için genellikle tercih edilenler arasındadır.

– Eğer siz saçınızı kuruttuktan sonra değil de kuruturken şekil vermeyi tercih ediyorsanız plastik yumuşak uçlu fırçalar saçlarınızı daha ipeksi görünüme kavuştururlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.