Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider

Güzellik

Hangi-Yuze-Nasil-Sac-Sekli
Saç tasarım uzmanlarının beklide en çok karşılaştıkları sorulardan biridir. Hangi yüze hangi saç modeli gider! … Evet beklide bir başkasında gördüğünüz bir model yüz şeklinizden dolayı sizin için uygun olmayabilir. En önemlisi hangi model olduğundan ziyade seçtiğiniz modelin sizin yüz şekliniz ile birlikte ne derece uyumlu olacağıdır.

Hangi Yüze Hangi Saç Kesimi Gider
Sadece saç kesim modelinizi belirlemek ve buna göre kesim yaptırtmak yeterli olmayabilir. Saç bakımı konusuna da özen gösterin.

Bu sorunun cevabını bulmak üzere aşağıdaki yazımızı yazdık. Eminiz ki okuduktan sonra sorularınız olacaktır. Lütfen sorularınızı yorum bölümüne yazın. Sadece sorularınızı değil elbette. . . Saç modelleri ile ilgili kendi tecrübelerinizi ve fikirlerinizide bekliyoruz.

Omuzlara Kadar Uzanan Saç Modeli
Omuzlarda kesilen saçlar kadınlara asil bir görünüm veriyor. Saçlarınız dalgalıysa omuz hizasından daha kısa bir kesimi düşünmeyin. Katların önde değil arka kısımda olmasına dikkat edin. Omuzlarınız geniş, yüzünüz uzun ise bu kesim size yakışabilir.

Maskülen Saç Kesimi
Küçük erkek çocuğunu andıran kesimin en bilinen örnekleri Rihanna ve Katie Holmes. Minyon yüz hatlarına sahip kadınlara önerilen bu kesim, kızıl ve kahve renkli saçlara da çok yakışıyor. Yüz hatları belirgin oval ya da kare olanlara da oldukça yakışan model için yüz şekli çok önemli.

Bob Saç Kesimi
Yuvarlak yüzlü kadınlar dışında genellikle her yüz ve saç tipine uygun bu kesim, daha çok minyon yüzlü kadınlara öneriliyor. Bob kesim için güzel bir vücuda sahip olmanız gerek yoksa size biraz kilolu gösterebilir. Kare, yuvarlak yüze ve keskin hatlara sahip kadınlara yine de önerilmiyor.

Uzun ve Dalgalı Saç Kesimi
Saçları çok olmayan her kadına yakışan bu modeli genellikle sarışınlar tercih ediyor. Uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz sürekli kestirmenize gerek yok, aralardaki katlar saçınıza farklı bir görünüm katabilir. Saç ayırma ise yüz şekline göre yapılmalı. Uzun ve dalgalı saçlar uzun yüzlü kadınlara daha çok yakışıyor. Saçların arka ve ön kısımlarına uçlarda kat uygulanarak bu kesim gerçekleştirilebiliyor.

Saçlardaki Kaküller
Güçlü kadınların yüz hatlarını yumuşatan kaküller en fazla kaş altına kesilirse hoş görünüyor. Uzun üçgen kakül gözleri vurgular. Koyu renkli saçlarda kakül çok belirgin olmayabilir, gölge ya da bakır balyajlar uygulanan saçlarda daha dikkat çekiyor. Hemen altını çizelim, kaküller bu yıl çok da trend değil.. Yine de kestirmek istiyorsanız ilk iki hafta sonrasında düzelttirmek için kuaföre gitmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.