Jelatin içeren cilt maskesi tarifleri

Bitkisel Kürler

Jelatin içeren cilt maskesi tarifleri
Yüzünüze uyguladıktan sonra, gözeneklerinizi tıkayan ölü deri hücreleri ve yağı ile cilt sıyrıldığında cildinizi temizler. Ayrıca jelatın, cildinizde yumuşatıcı bir etkiye sahip olmasının yanı sıra, kurudukça aynı zamanda sıkı ve tonlu olmasına da yardımcı olur. İşte oldukça eğlenceli ve yararlı jelatin içeren cilt maskesi tarifleri Cildinizi Jelatin İle Koruyun

Temel Meyve Suyu Jelatin Yüz Maskesi

• 1 paket jelatin
• 1/2 bardak taze meyve suyu

Uygulanışı

Jelatin ve meyve suyunu küçük bir tavaya koyun ve sürekli karıştırarak jelatin tamamen eriyene kadar küçük bir ateşte yavaş yavaş ısıtın. Daha sonra karışımı bir kaseye dökerek buzdolabına koyup yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar bekletin. Doğru kalın kıvamın olup olmadığını görmek için ise ara ara karıştırın, eğer sıvı kıvamını yüzünüze sürülecek kadar kaybettiyse uygulamaya hazır demektir.
Daha sonra temiz yüzünüze ve boynunuza karışımı nazikçe ve eşit olacak şekilde bir yüz maskesi fırçası veya spatula yardımı ile yayın. Bu sırada göz ve üst dudak bölgesini temiz tutun. Artık uzanın, rahatlayın ve kuruyana kadar maskeyi cildinizde bekletin. Yaklaşık 20 dakika sonra maskeyi çenenizin altından başlayıp yukarıya doğru soyun. Son olarak taze soğuk su ile durulayın ve temiz bir havlu ile cildinizi kurulayın.

Yumurta Beyazlı Jelatin Maskesi

• 1 yemek kaşığı Jelatin
• 1,5 çorba kaşığı süt
• 1 yumurta beyazı

Uygulanışı

Süt ve jelatini kısık ateşte, jelatin çözülene kadar sürekli olacak şekilde karıştırın. Daha sonra ocaktan alıp biraz soğumasını bekleyin. Ardından yumurta beyazını da karışıma ekleyin ve dokunabilecek kadar ılık bir sıcaklık elde edene kadar karıştırın. Daha sonra temiz yüzünüze ve boynunuza karışımı nazikçe ve eşit olacak şekilde bir yüz maskesi fırçası veya spatula yardımı ile yayın. Bu sırada göz çevrenize bulaştırmamaya özen gösterin. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar sonra maskeyi çenenizin altından başlayıp yukarıya doğru cildinizden soyun ve soğuk su ile iyice durulayın.

Bitkisel Çaylı Jelatin Maskesi

• 1 paket Jelatin
• 1/4 fincan taze meyve suyu
• 1/4 fincan bitkisel çay

Uygulanışı

Öncelikle sıcak bitki çayı, meyve suyu ve jelatini kısık ateşte jelatin eriyene kadar ısıtın. Daha sonra bir süre soğumaya bırakın. Cildinize uygulanacak kadar sıvı ve ılık haldeyken temiz yüzünüze nazikçe ve eşit olarak uygulayın.Maskeniz kurumaya başladığında aşağıdan yukarıya olacak şekilde nazikçe maskeyi yüzünüzden soyun. Bu biraz acı verici olabilir. Son olarak cildinizi soğuk su ile güzelce durulayın ve temiz bir havlu ile cildinizi kurulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.