Kepekli Saçlardan Doğal Yöntemlerle Kurtulmak Mümkün mü?

Kozmik Berna

Kepekli Saçlardan Doğal Yöntemlerle Kurtulmak Mümkün mü?

Kepekli Saçlara Doğal Çözüm

Kepekli saçlar sürekli kaşınan saç derisi ve koyu renk giymekten çekinmeniz bunların hepsinin sonucudur. Özellikle iş yaşantınızda omuzlara dökülen o istenmeyen kepekler çirkin görüntüsü itibariyle koyu renk giyinmenize bile engel olurlar. Peki tamamen nasıl kurtulabilirsiniz bu kepek durumundan. Bazen kullandığınız şampuan bazen de duş aldığınız sudan kaynaklı kepekler oluşabilir.

Ama kepekli saçlara özel olarak çok para harcamadan doğal yöntemlerle bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Saçlarınız için kullandığınız içinde ne olduğu belirsiz jöleler, briyantinler, saç spreyleri saçları bakımsız yapar ve kepek oluşumuna davetiye çıkarır. Yine şampuanlar içinde de onca kimyasallar varken saçlarımız hem dökülmekte hem kepek oluşumu artmaktadır. Kepeklerden müzdaripseniz doğal olarak kepeklerden kurtulma yollarını sizler için araştırdık.

Saçlarda kepek sorunu bulaşıcı değildir fakat sosyal ve günlük hayatımızı etkileyen kötü rahatsız edici bir durumdur. Kepek oluşumu yine mevsimsel değişiklikler kuru cilde sahip olmak, yeteri kadar su içmemek, stres kaygı sıkıntı gibi durumlar da kepek oluşumunu tetikleyebilir. Aslında bildiğiniz önerilen iyi bir kepeğe karşı etkili şampuan varsa kullanabilirsiniz oldukça işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

Bir önceki yazılarımızdan birinde aspirin mucizelerinden bahsetmiştik. İşte aspirinin bir faydası da kepekli saçlara. Ne yapıyorsunuz 2 adet aspirini ezip şampuanınızın içine ekleyip çalkalayın ve saçlarınızı o şampuanla şampuanlayın 5 dakika sonra durulayın.

Bir diğer doğal çözüm doğal zeytinyağı saç diplerinizi zeytinyağı ile masaj yaptığınızda hem kepeklerden kurtulacak hem de sağlıklı parlak saçlara sahip olacaksınız. Zeytinyağı çok iyi bir ilaçtır özellikle deri için. Limon suyunun da kepekleri yok ettiği bilinmekte. Yine banyo öncesi bunu her gün yapabilirsiniz limon suyunu saç diplerine sürüp bekliyor ve duruluyorsunuz.

Elma sirkesinin de saç diplerine sürüldüğünde kepekleri yok ettiği söyleniyor. Oldukça doğal her evde kolaylıkla bulunabilen malzemeler ile kepeklerden doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi ile de saç diplerine sürüp masaj yapılarak kepeklerin zamanla azalıp yok olduğunu görebilirsiniz. Tabii bir sefer kullanma ile kepekler gitmeyecektir düzenli bir kullanım gerekiyor sonuç alabilmek için. Saçlar kuru iken tuz serpip saç diplerini ovmak da kepekleri azaltıyor.

Not:Özellikle kaya tuzunu öneriyorum,daha sağlıklı ve daha organik.Banyodan sonra saçlarınız sertleşecektir ama korkmayın kepekten eser kalmayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.