Kirpik ve Kaş Ekimi

Sağlık

kiprik-kas-ekimi
Saç, kaş, ve kirpikler insanların görünüşlerinde rol oynayan en büyük maddelerdir. Zaten durumun böyle olduğunu piyasada satılan bir çok saç, kaş ve kirpik kozmetik ürünlerinin çokluğundan anlaşılmaktadır.

Hayatın insanlara zamanla ne getireceği bilenemediği gibi zaman içerisinde çeşitli hormonal ve hastalık neticesinde kirpikler ve kaşlar dökülebilmekte, seyrelebilmekte veya belirli bir bölgede dökülebilmektedir. Bu durum insanın dış görünüşüne doğrudan etkileyeceği için kişi zaman içerisinde görüntüsünden dolayı moral ve ruh yapısı zamanla bozulabilmektedir. Bu sebeple bu makalemizde kaş ve kirpik dökülmesinin neden olduğunu, kirpik ve kaş ekimi yöntemini çeşitli soru cevap şeklinde ele alacağız.

Kaş ve Kirpik Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Doğuştan kaynaklanan kalıtsal ve genetik sorunlar
Trichotillomania ismiyle bilinen rahatsızlık sonucunda kişinin kendi kaş ve kirpiklerini koparması sonucu zamanla seyrelme

Yanma, kaza ve vb dış etkenlere bağlı fiziksel etkiler
* Kaş ve kirpiklere şekil vermek için uygulanan kozmetik ürünlerin zamanla kalıcı hasarda bulunması.
* Kemoterapi gibi bazı tedavi yöntemlerinin kaş ve kirpik dökülmesine yol açması.
* Saç dökülmesinin sebeplerinden olan alopecia areta nın kaş ve kirpikleri de dökmesi.

Kirpik ve Kaş Ekimi Güvenli Midir?
Minimal kesiklerle yardımıyla gerçekleşen micro cerrahi bir işlem sonucunda gerçekleşen, tek seanstan fazla bir işlem gerçekleşmeyen gayet güvenli bir uygulamadır.

Ekilen kirpik ve saçların sonuçları ne zaman görülür?

Kaş ve kirpik ekimi sonrası kılların uzaması yaklaşık olarak 4-6 ay arası süreyi bulmaktadır.

Ekim sonrası bir sorun oluyor mu?
Genel olarak kaş ve kirpik ekimi sonrası kaşıntı olayı görülmektedir. Bazı hastalarda da ekilen bölgede hafif şişkinlikler olabilmektedir.

Kaş ekiminde kıllar nereden alınmaktadır?

Eğer kişinin bölgesel kaş dökülmesi varsa ve geri kalan kaşlı bölge çok gür ise kaşlardan alınabilmektedir. Eğer geniş çaplı bir dökülme ve kaşlar seyrek ise bu durumda alınabilecek tek yer saç bölgesidir. Bu durumda saç telleri alınarak kaş bölgesine dikilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.