Kısa Sürede 5 kilo Vermek için 10 Method

Diyet

victoria_beckhamin_alkalik_diyet_programi
Şekeri kesin: Şeker bir anda kilo vermenizi sağlayacak önemli bir unsurdur. Bir anda hayatınızdan şekeri tamamen çıkarırsanız vücudunuzdaki ödemlerden kurtulur ve hızlı bir kilo kaybı yaşarsınız.

Taze Yiyecekler Tüketin: yani paketlenmiş hazır gıdalardan uzak durun. Özelikle organik gıdalar tüketmeye özen gösterin

Daha çok yürüyün: Bunun için tek yapmanız gereken evden işe daha farklı amaçlarla dışarı çıkıldığında gideceğiniz yere yürümek. Sadece yürümek için değil hemde amacınızı gerçekleştirmek için çıkın yola

Su için: Yapılan araştırmalara göre yüksek miktarda su içen kişilerin içmeyenlere göre daha hızlı kilo verdikleri ortaya çıkmış. Kilo vermeye çalıştığınız dönemde su içmek bu yüzden çok önemli.

Uykunuzu düzenleyin: Yetersiz uykunun kilo vermedeki olumsuz etkisini biliyor muydunuz? Araştırmalara göre yeteri kadar uyumayan kişiler, yemek yemeye ve kilo almaya daha çok meyilli oluyorlar.

Alkol tüketimine sınır koyun: Alkollü içecekler yüksek oranda ‘boş kalori’ içerir. Alkol tüketmek yerine su içme alışkanlığınızı artırın ve kilo verme sürecinizi hızlandırın.

Yemeklerinizi evde pişirin: Daha sağlıklı beslenmek ve aşırı kalori alımınının önüne geçmek için yemeklerinizi evde pişirin. Dışarıdan yemek sipariş ettiğinizde seçtiğiniz menü oldukça sağlıklı görünüyor bile olsa içersine konan yağ ve tuz miktarını bilemezsiniz. Bu sebeple, kalori kontrolü yapabilmek için yemeklerinizi evde pişirin.

Sebze tüketin Öğünlerinizde: tabağınızın 3/2’sini sebze yemekleri ve salata ile doldurun. Diğer yemeklere göre daha düşük kalorili olan sebze ve salata türleri, öğünlerinizi daha sağlıklı geçirmenize destek olur.

Çorba için: Çorba, düşük kalorili ve tok tutan yemeklerden biridir. İçerisindeki pek çok sebze ve tahıl grubu sizi uzun süre tok tutarken aynı zamanda sağlıklı beslenmenize de destek olur. Çorba pişirirken tek dikkat etmeniz gereken konu, içerisine konulan un, yağ ve krema miktarını sınırlamaktır.

Porsiyonlarınızı ikiye bölün: Her zaman yediğiniz ölçüdeki porsiyonu ikiye bölün. İlk bölümü önce yiyin ve biraz ara verin. Aradan geçen sürede yeterince tok olduğunuzu ve ayırdığınız diğer yemeği yemek istemediğinizi göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.