Lahana maskesiyle gençleşin

Güzellik

pembe-maske
Cildinizin nemlenmesi ve doğal güzelliğiniz için lahana maskesinden faydalanabilirsiniz. İşte lahana maskesinin yapılışı…

“Lahana ye ömrün uzar” derler anneanne ve babaannelerimiz ama cilde iyi geldiğini, gençleştirme özelliğinin olduğunu televizyon programcısı Martha Stewart sayesinde öğrendik.

Mineral, vitamin ve selenyum açısından çok zengin olan lahana, doğal güzellik reçetelerinde senelerdir kullanılıyor. Kuru havalarda ciltte ciddi şekilde nemlenme sağlayan lahana, cildin kolajen üretiminin artmasında da oldukça etkili.

Lahana maskesi
Malzemeler
1 avuç beyaz lahana
1 yemek kaşığı yulaf unu
1 yumurtanın akı
1 yemek kaşığı susam yağı

Nasıl yapılır
Bir kasenin içine tüm malzemeleri alıp, ilk önce kaşıkla sonra blendırla iyice karıştırın. Maskeyi bir fırça yardımıyla yüzünüze sürün. Bu maskeyi kış mevsiminde haftada iki defa, yaz aylarında ise haftada bir defa uygulayın, çünkü bu tip maskelerin işe yaraması için devamlılık çok önemli. Lahana maskesini sürdükten sonra bir gazlı bezle yüzünüzün üstünü kapatırsanız mucizevi olarak nitelenen lahana maskesinin etkisini de artırmış olursunuz. 15 dakika yüzünüzde kalacak olan maskeyi ılık su ile yıkayıp çıkarın.

Not: Susam yağı bulamazsanız fındık yağı ya da zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Önemli olan E vitamini bakımından güçlü bir yağ kullanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.