Makyaj Yapmanın Püf Noktaları ve Doğru Makyaj Yapımı

Kozmik Berna

Yaptığımız makyajın modeli ve görünüşü bulunduğumuz ortama göre değişiklik gösterir.Günlük hayatta kullandığımız makyaj, düğüne ve özel günlerde kullandığımız makyajdan çok daha farklıdır.Biri daha sade olurken, bir diğeri daha abartılı ve gösterişli olacaktır. Ne tarz bir makyaj yaparsanız yapın, yapmanız gereken makyajın püf noktaları birbirlerine benzer. Bu yazımda işte bu makyaj yapmanın püf noktalarından bahsedeceğim.
Kusursuz bir makyaj için yapmanız gereken ilk şey cildinizi pürüzsüzleştirmektir. Hem yüzünüz daha güzel gözükecek hem de makyajınız yüzünüzde daha güzel ve uyumlu duracaktır. Eğer fondöten yerine pudra kullanırsanız cildiniz daha bebeksi ve sağlıklı görünür.

Yüz Tipine Göre Makyaj Yapmak

•Yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz; allığınızı şakaklara doğru sürmelisiniz.
•Eğer uzun bir yüz tipine sahipseniz; allığınızı kulaklarınızdan itibaren başlayacak şekilde sürmelisiniz.

Ten Rengine Göre Makyaj Yapmak

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir diğeri de ten renginize uygun tonlarda bir makyaj yapmaktır.

•Esmer tenlilerde siyah, kahverengi ve yeşil tonları, özellikle de göz makyajı için oldukça ideal tonlardır.

•Eğer açık tenliyseniz çok daha hoş bir görüntü elde etmek için vanilya tonlarını tercih edebilirsiniz. Soluk tenli gözükmemek için yalnızca gözlerinizi ön plana çıkarmanız yetecektir.

Eğer ten rengine göre makyaj ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz; Ten rengine göre makyaj nasıl yapılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Göz Makyajı İçin İpuçları

Biraz da göz makyajı ile ilgili ipucu vermek istiyorum. Beyaz kalem bence mucizevi bir makyaj ürünü. Eğer gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız işte size harika bir ipucu! Eğer gözleriniz küçükse ama koyu makyajdan da vazgeçemiyorsanız, beyaz kalemi gözlerinizin içine sürerek gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.Eğer bakışlarınıza derinlik kazandırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey; rimelinizi iki kere sürmek ve farınızı kullanırken koyudan açık renge gidecek şekilde uygulamak.

Makyaj yaparken unutmamanız gereken şeylerden biriside gözleriniz ne kadar ön planda olursa, dudaklarınız o denli arka planda olmalıdır veya tam tersi şekilde makyaj uygulanmalıdır.Aksi taktirde kötü ve doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.