Nude rujları kullanma rehberi

Makyaj

pembe-ruj-rengi
Nude rujlar, ten rengine yakın hatta neredeyse şeffaf, varla yok arası bir ruj olması sebebiyle yüzünüzde belli bir bölgeye dikkat çekmek için kullanabileceğiniz fevkalade bir makyaj malzemesidir.

Peki nude ruju kimler, nasıl kullanmalı?
1. Ten renginiz açıksa pembemsi ve şeftali tonları tercih etmelisiniz. Böylece teninizle rujunuz arasında doğal bir geçiş olur. Hafif bir fondöten ve allıkla tamamladığınızda ise her şey susar göz makyajınız konuşur.

2. Buğday tenliyseniz, kahverengiye yakın şeftali tonlarında bir nude ruj tercih etmelisiniz. Göz makyajınıza vurgu yapabileceğiniz gibi, sadece rimel sürüp yanaklarınızı allıkla renklendirebilirsiniz. Bu genel olarak dikkati yüzünüze toplayacaktır.

3. Koyu tenliler için bordomsu, kahverengiye çalan, belirgin gül rengi tonları daha uygun olur. Rimelle beraber çekeceğiniz eyeliner özellikle gece dışarı çıkıyorsanız harika bir seçim olur.

Nude ruj kullanımıyla ilgili birkaç genel uyarı

– Eğer makyaj yapmayı sevmeyen biriyseniz “nude ruj tam bana göre” diyebilirsiniz. Ancak baştan uyaralım, fena halde yanılırsınız. Çünkü renk geçişi olmayan bir teni bu ruj sadece daha renksiz, cansız, sağlıksız gösterir.

– Eğer iddialı bir makyaj yapmak istiyorsanız, nude ruj kullanmayın. Dudakların sönük kaldığı bir makyaj iddialı olamaz.

– Nude ruj dışında kullanacağınız diğer makyaj malzemeleri asla çok koyu tonlarda olmamalı. Makyajda tezatlıklar hoşluk yaratır ama aşırı tezat renkler sadece rahatsız eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.