Olduğunuzdan yaşlı göstermenize neden olan 5 stil hatası

Moda

oldugunuzdan_yasli_gostermenize_neden_olan_5_stil_hatasi
Genç görünmek genel kanıya göre genlerle bağlantılı olsa da giyim tarzı, aksesuar seçimi, saç ve makyaj tercihleri de genç görünme konusunda oldukça söz sahibi. Farkında olmadan yaptığınız bazı hatalar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Bu yanlışlardan bir an önce uzaklaşarak daha genç ve taze bir görüntü yakalamanız mümkün.

İşte sizi olduğunuzdan yaşlı gösteren 5 stil hatası:
Çok fazla siyah giyinmek
Evet siyah sizi zayıf gösterir. Ancak yaş ilerledikçe, cilt daha az ışıldar ve rengi solmaya başlar. Bu nedenle siyah giyinmek aslında cilt kusurlarının daha fazla ortaya çıkmasına da neden olabilir.

Çözüm:
Eğer mutlaka siyah giyinmek istiyorsanız, siyahı mutlaka canlı bir renkle kombinlemeye özen gösterin. Örneğin fuşya gibi parlak renkli bir şal size canlılık katabilir. Eğer canlı renklerden hoşlanmıyorsanız, siyah ve beyazın efsanevi zıtlığından faydalanabilirsiniz.

Yanlış sütyen seçimi
Yanlış sütyen seçimi göğüslerinizi olduğundan büyük, olduğundan küçük veya sarkık gösterebilir. Aynı zamanda bedeninize uymayan bir sütyen tercih ederseniz, sırtınızın yanlarından çıkan etler sizi kesinlikle çok daha şişman ve yaşlı gösterecektir.

Çözüm:
Sütyen seçerken kesinlikle bedeninize tam uyan sütyenleri alın. Göğüslerinizi daha büyük göstermek adına küçük beden sütyen satın almak sağlığınız için de oldukça zararlıdır. Her 6 ya da 8 ayda bir sütyeninizi değiştirmeye çalışın. Eğer sütyenlerinizin arka kısımları esnemişse ve en sona yere taktığınız kopçayı en başa takmaya başlamışsanız, sütyeninizin ömrü sona erdi demektir.

Boğazlı giysiler giymek
Çok soğuk havalarda kurtarıcınız olan boğazlı kazaklarhem size sert bir hava katar, hem de kusurlarınızı saklamaya çalışıyormuşsunuz hissi uyandırır. Pek de modası kalmamış bu boğazlı giysilerden vazgeçmekte kesinlikle fayda var.

Çözüm:
Kollarınızın veya dekolte bölgenizin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız ve boğazlı giysiler vazgeçilmezinizse, tercihinizi her zaman her yerde çekici olabilen kayık yakalardan yana kullanabilirsiniz.

Bol kıyafetlerin içinde kaybolmak
Bol bir ceket veya kalçanızı kapatan bol bir tişört düşündüğünüzün aksine kusurlarınızı örtmez, aksine sizi daha kilolu ve haliyle daha yaşlı gösterir.

Çözüm:
Belde biten ceketler ve çok dar olmasa da bedeninize uyan giysileri tercih etmek sizi hem daha şık hem daha fit gösterecektir.

Aksesuarlarla uyum yakalamaya çalışmak
Kıyafete uygun çanta, çantaya uygun ayakkabı veya takı bulmaya çalışırken aslında biraz eski moda görünebilirsiniz. Çünkü artık aksesuarlar arasında bir uyum yaratma çabası geçmişte kaldı. Eğer çok klasik görünmek istemiyorsanız bu uyum arayışından mutlaka vazgeçin.

Çözüm:
Aksesuar konusunda artık özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Serbest tarzınızı gözler önüne sererken klasik parçaları modern parçalarla kombinleyebilirsiniz. Elbette çizgiyi aşmamakta fayda var. Daha genç görünmek adına rüküş görünmeyi de kimse istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.