Parlak Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı

Makyaj

parlak-cilt
Cilt yapınız sağlığınızı en iyi anlatan organlarınızın başında gelir. Cilt vücudunuzu saran ve dışarıdan gelebilecek olan tüm etkenlere karşı savunucu görev üstlenen çok iyi bakmanız gereken bir organınızdır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt yapınızı dışarıdan ve içeriden gelebilecek olan etkenlere karşı koruma çalışmalarını ömrünüz boyunca yapmanız gerekmektedir.Hangi tür cilt yapınız olursa olsun iyi bir cilt bakımı için kişisel olarak yapmanız gerekenler var.

Yapılması gerekenler çok zor veya çok karmaşık işlemler değildir. Hatta ve hatta günlük hayatınızda kendinize alışanlık edindiğiniz ve benimsediğiniz zaman kendiliğinden oluşabilecek bir cilt bakım çalışmasıdır diyebiliriz.

Parlak bir cilt için küçük küçük ama son derece etkili yöntem ve tavsiyeleri sizinle paylaşmak istiyorum.

-Bol ve yeterli derecede su için. Uzmanlar yetişkin bir kişinin günlük su ihtiyacının 1,5- 2 lt olduğunu söyler. Bu da 8-10 bardak su demektir. Unutmayın susadığınızda değil belli zaman aralıklarında su için. Susamak demek vücudun susuz kaldığına işarettir. Vücudunuzu susamadan su için. Su içmek cildinizi içeriden besler. İçeriden nemlendirir.

-Yüzünüzü günde iki kez mutlaka yıkayın. Cildinizi su ile temizledikten sonra nemlendiricinizi ve canlandırıcınızı sürmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın ki canlandırıların en büyük görevi makyaj sonrası yorulan cildinizi tekrardan eski haline getirmektir.

-“Benim cildim yağlı, benim nemlendiriciye ihtiyacım yok “ asla demeyin. Cildinize uygun nemlendiricinizi mutlaka kullanın.

-Güneş, hepimizin bildiği gibi en büyük hayat kaynağıdır. Ancak güneş ışınları cildinize direkt temas etmemeli. Direkt gelen güneş ışınları cilt kuruluğuna sebebiyet vererek cilt kırışıklığına neden olur. Bundan dolayı güneşe veya dışarı çıkacağınız zaman 12-15 koruma faktörlü kremler kullanın.

-Cilt ve yüzünüzde meydana gelen sorunlarınız için evde kendi kendinize bunları sıkarak veya kopartarak çözüm aramayın. Mutlaka cildiye doktoruna muayene olun.

-Cilt bakımınızı ne kadar dışarıdan yaparsanız yapın içeriden de bu bakım çalışmalarınıza destek vermelisiniz. Beslenmeniz dengeli ve sağlıklı olmalı. Özellikle aşırı yağlı ve kızartmalardan uzak durun.

-Cildinizde meydana gelebilecek renk, şekil değişiklikleri için dikkatli olun. Herhangi bir değişiklikte kendiniz müdahele etmeden önce mutlaka doktora muayene olun.

Unutmayın güzellik göreceli bir kavramdır. Ama sağlık evrenseldir.

Hanımlar yorumlarınızı alttaki yorum bölümüne bekliyorum

Sevgiyle kalın. . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.