Pratik Makyaj

Makyaj

göz-makyajı
Pratik makyaj, bazen tüm kadınların başvurduğu yollardan bir tanesi. Hani devlet dairelerinde yangın halinde ilk kurtarılacak dolap yazısı gibi J

Her ne koşulda olursa olsun buradaki amaç her zamanki gibi bakımlı ve güzel gözükmesi elbette. Peki acil durumda hemen ve hızlı makyaj nasıl yapılacak. Dikkat edilmesi gereken birkaç ana konu var. Bunları göz önünde tuttuğunuz zaman sıkışık zaman içinde dahi güzellik için yapacağınız makyajınızdan memnun kalacaksınız.

Sırası ile gidecek olursak en başta ten renginizden başlayabilirsiniz. Cilt renginiz donuk ve mat ise makyaj altı olarak bej ve kayısı tonlarını tercih edin. Eğer cildinizde sivilce, kızarıklık veya gözaltı morlukları var ise kesinlikle kapatıcı tercih edin. Kapatıcınızın rengi cilt renginizden bir iki ton açık olmasına dikkat edin. Kapatıcıyı kullanırken cildinize iyice parmaklarınız ile yedirin.

Ardından fondöteninizi kullanın. Fondöten renginizin de cilt renginiz ile ya aynı yada yarım ton açık olmasına dikkat edin.

Pratik Göz Makyajı için, göz kapağınızın üstüne tamami ile göz farı kullanın. Koyu renkli gözünüz varsa göz farı renginiz sedef veya bej olabilir. Güzel ve hoş duracaktır. Yok eğer göz renginiz açık ise sıkıntı yok demektir. Zira açık göz rengine sahip olanlar için her renk göz farı kullanılabilir. Detaylandıracak olursak, koyu tonlar yani kahverengi, gri veya siyah size derinlemesine bir bakış verir. Daha genç ve taze bakış için yeşil ve mavi renklerinin tonlarını kullanın.

Bir başka destek ise kalem çekmek. Eğer büyük gözlere sahipseniz göz içlerine, küçük gözlere sahip iseniz kirpiklerinizin içlerine göz kalemi çekmeyi unutmayın. Yardımcı olarak pamuk ile en iyisi pamuklum çubuk yardımı ile çektiğiniz çizgiyi dağıtarak gölge verin.

Kirpiklerinizi daha da belirginleştirin. Bunun için iki kat rimel kullanın.

Pratik dudak makyajı. Eğer dudak kalemi kullanmayı seviyorsanız kullanacağınız ruj rengi ile uyumlu olsun. Daha sonra rujunuzu sürün. Dudak ve ruju canlandırmak için ara ara parlatıcı kullanın.

İşte tüm bunlar sıkışık zamanda yapabileceğiniz pratik makyaj önerileri. Tüm güzellikler sizinle olsun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.