Saç Bakımı Doğal Maskeler

Yaşam

dip_boya_sac_boyasi
Canlı ve parlak saçlar
Bir çoğumuz için saç bakımı çok önemlidir. Canlı ve parlak saçlara sahip olmak sanıldığı kadar zor olmasa da, saç da dişler gibi genetik mirasımız arasındadır.

Bu yüzden saç dökülmesi, saç telinin incelmesi, kepek, kellik veya saç derisinde kuruluk gibi sorunların diğer aile bireylerinde de olup olmadığına bakılmalıdır. Saçlarınızla ilgili yaşadığınız sorun ne olursa olsun öncelikle mutlaka bir test yaptırmalı ve vücudunuzdaki çinko, demir düzeyi ile hormonal bir sorununuz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yoksa uygulayacağınız tüm bakımlar boşa gidebilir.

Evde saç maskesi hazırlamak
Hormonal olarak bir sorununuz olmadığını öğrendikten sonra, kendiniz evde kolay şekilde saç maskeleri hazırlayabilirsiniz. Özellikle limon, zeytinyağı, yumurta ve badem yağının saç bakımı için önemli bir yeri bulunmakta.

Saçlarınızın parlak olması için; adaçayı yaprağı veya bal ile limon kabuğu rendesini zeytinyağıyla karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde saçlarınız dökülüyorsa; ısırganotu, fesleğen ya da çemen tohumunu yine zeytinyağ ile veya saf alkol ile karıştırarak saç diplerinize uygulayabilirsiniz.

Kepek probleminiz varsa; latin çiçeği, tarçın, alfalfa, ıspanak veya pazı, kişniş ve badem yağı karışımı size çok iyi gelecektir.Evde hazırlayabileceğiniz bu kolay saç bakım maskelerini, haftada bir en fazla iki kere mutlaka uygulayın. Temiz saça uygulamanız daha verimli olacaktır. Maskeyi uyguladıktan sonra bir saat kadar saçınızda tutun sonra şampuanlamadan saçınızı durulayın. Ertesi gün veya en az 5-6 saat geçtikten sonra saçınızı durularsanız, saç maskenizin daha çok faydasını görürsünüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.