Sağlıklı bir cilt yapısı için yapmanız gerekenler

Sağlık

ciltguzelligi
Cildinize hemen hemen her her gün bakım yapıyor olduğunuz halde cilt yapınızda bozulmalar mı var? Bunun nedeni yaptığınız günlük bakım rutininizdeki hatalı uygulamalarınız olabilir. Masum olarak görünen ancak cildiniz için sıkıntı yaratabilecek uygulamalar bir süre sonra gözle görülür cilt bozulmalarına neden olabilir.

İşte cilt bakımında dikkat etmeniz gerekenler

Hafta 3 kez uyguladığınız peeling cildinize iyi gelir ve cildi ölü deriden kurtarabilir. Ama peeling işlemini her gün uygularsanız cildinizin üzerinde cildinize iyi gelen mineralleri de yok edersiniz. Ve bu uygulama zaman içerisinde cildinizi yıpratır.

– Her sabah yüzünüzü bol su ile yıkayın. Bu durumu atladığınızda yüzünüzde biriken toksinler cildinize zarar verecektir.

– Yüzünüze temas eden şeylerin temizliğine önem verin. Telefonlar, yastıklar ve her yere dokunduğunuz elleriniz cildinizin mikrop kapmasına ve aknelenmesine neden olabilir.

– Özellikle de yaz günlerinde her gün duş almaya özen göstermelisiniz. Terden ve nemden oluşan birikintiler cildinizi yorabilir.

– Düzensiz uyku da cildinizi etkileyen diğer önemli etkenlerden biri. Uyku düzeniniz pürüzsüz ve aydınlık bir cilt için olmazsa olmazlar arasında.

– Her konuda olduğu gibi dengeli beslenmeye özen gösterin. Yağlı yiyeceklerden uzak durmanız cildinizin çok daha fresh ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.