Sivilce izlerini evdeki malzemelerle yok edin

Güzellik

sivilce
Sivilce izleri için dermatoloji uzmanlarına gitmeden önce evdeki malzemelerle de hafifletmek mümkün.

Tarif 1
Yulaf ununun yatıştırıcı ve kızarıklık giderici özelliği vardır. Bu yüzden sivilce izlerini hafifletmekteki çoğu tarifte yulaf unu kullanılıyor. Yulaf unu ve balı karıştırın. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın.

Tarif 2

Yoğurt iyi bir laktik asit olduğundan içerdiği yararlı probiyotikler cilde iyi geliyor. Yoğurdu yulaf unuyla karıştırın ve tüm cilde sürün. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın.

Tarif 3
Yumurta akının gerici ve aynı zamanda rahatlatıcı bir etkisi vardır. İçerisindeki protein de cilt için oldukça yararlıdır. Haftada bir kez yumurta akını tüm yüzünüze sürün ve 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

Tarif 4
Pirinç ununun beyazlatıcı özelliği vardır ve bu da ciltteki kızarıklık ve lekelerin renginin açılmasında büyük rol oynar. Pirinç ununu tarçınla karıştırın. Tarçın kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda cildi aydınlatır. Tarçının pütürlü dokusundan dolayı yüzünüzü çok tahriş etmemeye dikkat edin. Tarçın ve yoğurt karışımını yüzünüze sürdükten 20 dakika sonra durulayın.

Tarif 5

Sivilce kurutma da ise limon karbonat ve yoğurt üçlüsünden faydalanın. Sivilceli yüzeye bu karışımı sürdükten sonra bekletin. İltihaplı bölgenin kurumasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.